Lazdijai. Dirbant ranka rankon jokie iššūkiai nebaisūs

Koncertuoja ansamblis „Atjauta“.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Lazdijų r. neįgaliųjų draugija 2022 metus baigia sėk­mingai įgyvendinusi visas nusimatytas Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projekto veiklas.

6 draugijoje dirbantys žmonės teikė neįgaliesiems individualią pagalbą, lavino jų saviraiškos įgūdžius ir meninius gebėjimus, organizavo užimtumą amatų būreliuose.

Pasak draugijos pirmininkės Onutės Černiauskienės, ypač sėk­mingi šie metai buvo draugijos vokaliniam ansambliui „Atjauta“, vadovaujamam Roberto Vilkausko. „Žiūrovams ansamblis koncertavo net 12 kartų, gerai pasirodė Lietuvos neįgaliųjų draugijos organizuojamame „Vilties paukštės“ konkurse, tapo regioninio turo nugalėtojais ir dainavo finaliniame koncerte, – pasakoja O. Černiauskienė. – Metams baigiantis „Atjauta“ savo dainomis pradžiugino ir Lazdijų socialinės globos namų gyventojus.“

Gražią savo veiklos ataskaitą pateikė ir dienos užimtumo, rankdarbių būrelis. Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga savivaldybės iniciatyva Lazdijų biblio­tekoje buvo surengta visų negalios organizacijų rankdarbių paroda. Almos Rėkuvienės vadovaujamų moterų iš džiovintų augalų, kitokių medžiagų sukurti paveikslai, ekspoziciją paįvairinusios didžiulės gėlės sudarė didžiąją parodos dalį. „Rankdarbių būrelio moterys kasmet gamina būsimų metų simbolius – šiemet primezgė zuikučių. Jais apdovanojome Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimo dalyvius. Būrelio narių rankų darbo atvirukais pasveikinsime dėl sveikatos būklės į aktyvią draugijos veiklą negalinčius įsitraukti narius“, – pasakoja O. Černiauskienė.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė pasidžiaugė, kad šiais metais Lazdijų r. pritaikyta net 16 būstų: 2 negalią turintiems vaikams ir 14 suaugusiųjų. „Savivaldybė kreipėsi į Neįgaliųjų reikalų departamentą, prašydama papildomai skirti lėšų, ir pati prisidėjo – buvo patenkinti visų eilėje buvusių žmonių su negalia prašymai“, – sako O. Černiauskienė.

Pasak pirmininkės, sėkmingai baigus šiuos metus drąsiau laukti ir kitiems metams numatytų pokyčių. Lazdijų r. savivaldybė jau patvirtino neįgaliųjų draugijos akreditaciją. „Akreditacijos procesas praėjo sklandžiai. Labai padėjo savivaldybės Socialinės paramos skyriaus darbuotojos. Buvo netgi surengtas nuotolinis susitikimas su Neįgaliųjų reikalų departamento specialistėmis, per kurį išsiaiškinome tiek mums, tiek savivaldybei rūpimus klausimus“, – sako O. Černiauskienė ir dar patikina, kad su savivaldybe dirbant ranka rankon daug lengviau įveikti visus iššūkius.

„Bičiulystės“ inf.
R. 12-16

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas