Prie jūros ir rugsėjį smagu

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kėdainių r.:

Lida Pilionienė laiške „Bičiulystei“ rašo apie Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos poilsį prie jūros.

Jau rugsėjis, bet jis neišgąsdino mūsų draugijos narių, vykstančių pailsėti į Šventąją. Kelionėje pliaupė lietus, bet kuo labiau artėjome prie jūros, tuo dažniau pro debesis švysteldavo saulutė. Atvykę ir įsikūrę išėjome pasisveikinti su Baltija. Jūra pasitiko mus putojančiomis bangomis ir gaivinančiu vėjeliu. Vaikščiojome pakrante, braidėme, džiaugėmės. Prisiminėme, ką rašė M. K. Čiurlionis: „Galinga jūra. Didi, beribė, neišmatuota. Visas dangus apgaubia savo mėlyne tavo bangas, o tu, didybės pilna, alsuoji tyliai ir ramiai, nes žinai, kad nėra ribų tavo galiai, tavo didybei, tavo būtis begalinė.“
Ne tik kėdainiečiai poilsiavo pajūry. Akmenės draugijos nariai, taip pat viešėję Šventojoje, pasikvietė mus į susipažinimo vakarėlį. Apsidžiaugėme galimybe susipažinti su žemaičiais, sužinoti apie jų draugijos veiklą, keliones ir gimtą miestą. Kiek vėliau suskambo dainos žemaitiškai. Aukštaičiai neatsiliko, traukė dainą po dainos, o jas užvesdavo linksmoji Aldona. Žemaičių vadovė kalbėjo apie savo karšto žmones, kad jie kieti kaip akmuo ir jokios bėdos jų nepalaužia. Kėdainių grupės neįgaliųjų vadovė Danutė Žiupsnienė papasakojo apie agurkų kraštą, pasidžiaugė savo nariais ir pasveikino jubiliatus. Gurkšnojant arbatėlę ir džiugiai stebint besisukančias poras vakaras nepailgo.
Pažintys nesibaigė, kitą vakarą susitikome su Neįgaliųjų draugija iš Šilutės. Vadovė iš pamario krašto paskaitė vertingą paskaitą apie ekologiškus vaistinius augalus, apie tinkamą mitybą. Buvome vaišinami gardžia mėtų arbata bei rungėmės įvairiose užduotyse. Sėkmė dažniau buvo šilutiškių pusėje, bet ir mūsiškiui Stasiui Mažeikai pavyko gauti prizą.
Paskutinį vakarą praleidome Palangoje. Neišdildomą įspūdį paliko muzikinis fontanas.
Kitą rytą jau keliavome namo – pailsėję ir susimąstę, puikių emocijų kupini, labai geros nuotaikos. O neįgalumo lyg nebūta.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt