Buvome išgirsti…

Draugijos tarybos narės kartu su vairuotoju ir pirmininke Stanislava Globiene bei administracijos direktoriumi Česlovu Neviera (kairėje) ir Socialinės paramos skyriaus darbuotoja Rita Tarauriene(centre).

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorys:

„Bičiulystei“ laišką atsiuntusios Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė ir rankdarbių būrelio vadovė Dalia Sinkevičienė papasakojo apie organizacijos darbus, pasidžiaugė neseniai gautu neįgaliesiems vežti pritaikytu automobiliu.

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugija teikia nuolatinio ir vienkartinio pobūdžio socialines paslaugas – veža draugijos narius į vietinio ir aukštesnio lygio gydymo bei reabilitacijos įstaigas Kaišiadoryse, Kaune, Vilniuje. Per metus nuvažiuojama iki 4 tūkst. km. Nuo 2009 m. vidutiniškai 12–14 asmenų vežame į hemodializės procedūras. Pagal sudarytą transporto organizavimo paslaugų asmenims su negalia pirkimo sutartį su rajono savivaldybės administracija šias paslaugas teikiame tris kartus per savaitę. Per metus į hemodializės procedūras neįgalieji vyksta 1 560 kartų, tad tenka nuvažiuoti dar 40 248 km.

Draugijos darbo terapijos klube veikia trys būreliai: žemdirbystės, rankdarbių ir fotografų-literatūros mėgėjų. Turime ir moterų ansamblį „Gabija“. Šiose veiklose nuolat dalyvauja 150 draugijos narių. Visi būrelių nariai naudojasi draugijos transportu – vyksta į muges, šventes, repeticijas, koncertus, apžiūras, pažintines ekskursijas po Lietuvą.

Transportas naudojamas ir sergantiesiems namuose lankyti. Kiekvieną rudenį išvežiojame paaukotas daržoves, o prieš pagrindines metų šventes – rėmėjų dovanotus maisto paketus draugijos nariams, turintiems didelių specialiųjų poreikių.

Automobiliu naudojasi ir asmeninis asistentas mobiliai pagalbai, lydėdamas neįgalų asmenį į gydymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir į kitas paslaugas teikiančias įstaigas. Minėta paslauga teikiama visus metus. Važiuoti tenka ne tik gerais keliais, bet ir sunkiai pravažiuojamais kaimų bei vienkiemių keliukais.

Draugija jau 10 metų naudojosi pagal panaudos sutartį gautu iš dalies neįgaliųjų poreikiams pritaikytu automobiliu VW Crafter-30. Pastaruoju metu automobilio remontui reikėjo vis daugiau ir daugiau lėšų, didėjo nesaugių ir neužtikrintų kelionių į gydymo įstaigas tikimybė. Socialinių paslaugų poreikis kasmet auga, todėl įvertinę esamą situaciją kreipėmės į Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorių, paprašėme mums skirti naują automobilį.

Džiaugsmui nebuvo ribų, kai Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socia­linės apsaugos ir darbo ministerijos Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijai pagal panaudos sutartį skyrė automobilį Ford Transit Custom (pritaikytą neįgaliesiems vežti). Iškilmingai automobilio raktelius įteikė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė. Dėkojame visiems, kurie mus išgirdo, suprato ir padėjo, kad Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos nariai galėtų saugiai pasiekti gydymo įstaigas, sulauktų pagalbos ir paramos namuose, nuvyktų į susitikimus su kitų draugijų žmonėmis, galėtų dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt