Belaukiant švenčių papuošta eglutė

Moksleiviai papuošė Šeduvos m. neįgaliųjų draugijos eglutę.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šeduva:

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Irmina Beneševičiūtė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie šiltą renginį.

Vaikams Kalėdos atneša ne tik daug gerų emocijų, bet taip pat jie skatinami ir puoselėti tradicijas. Viena iš tokių tradicijų – eglutės puošimas. Papuošti Kalėdų eglutės į Šeduvos miesto neįgaliųjų draugiją atėjo Šeduvos gimnazijos Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai ir mokytojai. Ta proga vaikai pasveikino visus su Tarptautine neįgaliųjų diena.

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Romualda Pranskietienė kalbėjo apie tikrąsias žmogiškąsias vertybes, dėkojo už šilumą, skleidžiamą kitiems, už buvimą kartu. Pirmininkė minėjo, kad kitokie vaikai – tai mūsų mažieji mokytojai, kurie padeda nepamesti žmogiškumo vertybių. R. Pranskietienė mokytojoms padėkojo už bendradarbiavimą ruošiantis šiam renginiui.

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Nijolė Lukoševičienė kūrybiškai pravedė užsiėmimą apie metų laikų prasmę ir nuveiktus darbus. Vaikai spalvingai piešė taką Kalėdų seneliui. Tikėjimas Kalėdų seneliu – tai tikėjimas stebuklu, gėriu ir dar daugybe kitų gražių dalykų. Po to visi vaikai puošė draugijos eglutę. Žaliaskarė pasidabino įvairiaspalviais, taip pat pačių darytais žaisliukais, žėrinčiomis girliandomis ir snaigėmis. Vaikams patiko puošti Kalėdų eglutę. Tai buvo ne tik žaismingas, bet ir kupinas paslapties ritualas. Lietuvių kultūroje eglė yra gyvybės simbolis, primenantis mums, kad esame sukurti amžinajam gyvenimui. Taip pat Kalėdų eglutės lemputės primena apie šviesą, kurią Kristus atnešė pasauliui. Papuošę eglutę vaikai dek­lamavo po eilėraštį.

Šventėje buvo jauku, džiaugsmu ir gerumu spindėjo vaikų akelės. Atsisveikinant pirmininkė vaikams įteikė rankų darbo spalvingas pieštukines (jų autorė Daiva Grigorenkienė) ir saldžias dovaneles.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt