Atbėga elnias devyniaragis

Draugijos siela Nijolė Jasienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Skuodas: 

Laiške „Bičiulystei“ Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos narė Emilija Jablonskienė pasidalijo įspūdžiais iš šiltos advento popietės.

Ištuštėję, tarytum iššluoti laukai, nutilę juos supantys miškai, trumpos dienos, ilgos naktys. Nyku medžių šakose. Neramu širdžiai. Adventas. Tačiau viskas vyksta amžinuoju gyvybės ratu.

Tokiomis dienomis ar juodomis naktimis nejučiom pragysta žmogaus siela, ypač nedalios palaužto. Randasi ir gelbėtojų – tai Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė R. Zabitienė, buhalterė Z. Bučienė ir šios draugijos siela N. Jasienė. Jos organizuoja kultūrines pažintines ekskursijas, susitikimus su meno žmonėmis, rengia popietes. Gruodžio pradžioje vyko advento popietė „Prisėskim po darbų“.

Susirinkusiuosius pasveikinusi draugijos pirmininkė R. Zabitienė palinkėjo sveikatos, susirinkti visai šeimai prie Kūčių stalo, nepasiduoti kančiai, vienatvei. Jei ima viršų bėdos – jungtis į draugijos veiklą. Taip ir daro įvairius draugijoje veikiančius būrelius lankančios moterys: A. Jonušienė, A. Šopienė, V. Jockuvienė, J. Stragienė, S, Karlinskienė, A. Vyšniauskienė, A. Pušinskaitė, I. Ridikienė. Šios draugijos narės, vadovaujamos kūrybingos technologijų mokytojos D. Mažrimienės, du kartus per savaitę rinkosi į užsiėmimus. Tarta padėka ansamblio „Krantų gėlė“ dalyvėms – N. Jasienei, S. Šimkienei, D. Budrikienei, A. Grigutienei, A. Kavaliauskienei, A. Rimkienei, V. Jockuvienei, R. Masiulienei ir jų vadovei E. Šamonskienei, negailėta gero žodžio ir „Skuodo Vilties“ vadovei J. Donelienei. Darnus bendradarbiavimas skatina geriems darbams. Popietėje dalyvavusi Skuodo rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė J. Škimelienė džiaugėsi aktyvia projektine, kultūrine Neįgaliųjų draugijos veikla.

N. Jasienė savo kūrybos žodžiais į visus prabilo apie stebuklo laukimą, mylimas ir mylinčias širdis, šiltą žvilgsnį. Ji kiek­vienam dovanojo savo ir dukros iškeptų gardėsių. Ne vieną dainą susirinkusiesiems skyrė ansamblio moterys. O mes kaip gebėjome, joms pritarėme.

Patyrėme, kad tarp mūsų yra įdomių ir talentingų žmonių. B. Rimkienė kaip nuo siūlo vėrė pasakojimus apie advento papročius tėvų namuose, savo šeimoje. S. Šimkienė prisiminė, kad per adventą jos tėvų namuose nebuvo jokių linksmybių, jokių šokių, visas laikas buvo skirtas pasiruošti Šv. Kalėdoms. „Eglutę puošėme pačių pasigamintais žaisliukais iš popieriaus ir šiaudų, o po ja dėdavome atvirukus su gražiausiais palinkėjimais. Šv. Kalėdų rytą visi skubėdavome į bažnyčią pamatyti prakartėlės, o antrąją šventės dieną buvo mada lankyti kaimynus“, – pasakojo S. Šimkienė. Ne pirmą kartą N. Jasienė pateikė įdomių etnokultūros pavyzdžių: apeigų, burtų, negirdėtų tarmės žodžių.

E. Jablonskienė apie advento tradicijas, papročius kalbėjo remdamasi garsių etnologų L. Klimkos ir P. Dundulienės studijomis. V. Jockuvienė iš pasiūto maišelio leido išsitraukti įvairių smulkmenėlių su užrašytais palinkėjimais. Pagaliau sulaukta Kalėdų Senelio: džiaugėmės, deklamavome, kalbėjome, dainavome. Kiekvienas gavo gražių amatų būrelio moterų pagamintų dovanų. Ėjome ratelius, žaidėme (per adventą leistina). Stiprėjo draugystė, vienybė, supratimas – tuo ir esame stiprūs.

Taigi, tegu atbėga elnias devyniaragis, teatneša tikėjimą ir viltį atsinaujinti, įgauti pozityvios energijos gyvenant po saule motinėle, tepaskatina daryti konkrečius gerus darbus artimui savo.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt