Bendrystė teikia džiaugsmą

Asociacija „Vertės ratas“ vienija sutrikusio intelekto jaunuolius ir jų šeimas.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Anykščiai:

Birutė Čielienė laiške „Bičiulystei“ rašo apie neseniai veiklą pradėjusios organizacijos darbus.

Prabėgo beveik metai, kai buvo įsteigta Anykščių rajono sutrikusio intelekto jaunuolių globos asociacija „Vertės ratas“, vadovaujama Jūratės Vanagienės. Esminis jos tikslas – telkti Anykščių rajone gyvenančius sutrikusio intelekto jaunuolius ir suaugusiuosius, jų šeimas, globėjus bei kitus jų interesais veikiančius asmenis ir skatinti visapusišką sutrikusio intelekto žmonių integraciją į visuomenę.

Pirmasis renginys, kuris subūrė visus asociacijos narius, buvo susitikimas su bioenergetike Svetlana Smertjeva. Kitoks, netradicinis požiūris į negalią turintį žmogų, praktiniai patarimai ir problemos apmąstymas iš dvasingumo pozicijų šeimoms suteikė ramybės, stiprybės.

Asociacijos veikla plėtėsi, darėsi dinamiškesnė. Vasarą dideliu džiaugsmu tapo išvyka į Uteną, prie Dauniškio ežero, pasigrožėti šokančiais fontanais, pavaikštinėti ar pasėdėti mėgaujantis nuo vandens sklindančia gaiva ir muzikos garsais. Buvimas kartu, bendravimo džiaugsmas padėjo pamiršti kasdienybės rūpesčius, atsipalaiduoti.

Džiugiausia, kad asociacija pasijuto pastebėta ir teigiamai vertinama už aktyvumą, kryptingą veiklą bei siekį prisidėti prie neįgaliųjų bei sveikųjų santykių kaitos. Tad „Vertės rato“ bendruomenė labai apsidžiaugė, kai atsirado galimybė dalyvauti projekte „Sportas – sveikata“, kurio veiklos finansuojamos Anykščių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Savivaldybės administracija iš Sveikatos apsaugos programos „Vertės ratui“ paskyrė 350 eurų – už šias lėšas VŠĮ „Sveikatos oazė“ suteikė asociacijos nariams ir jų šeimos nariams masažo ir baseino su pirtimis paslaugų. Nuostabu, kad tai, kas prieš keletą dešimtmečių atrodė kaip utopija, šiandien tampa natūraliu kasdienybės faktu.

Tikėdama, kad kiekvienas kelias prasideda nuo pirmo žingsnio, asociacija „Vertės ratas“ viltingai žvelgia į ateitį.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt