Biblioteką papuošė neįgaliųjų darbai

Bibliotekos sienas papuošė neįgaliųjų darbai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Širvintos: 

Stanislava Maslinskienė „Bičiulystei“ rašo apie Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos narių darbų pa­rodą.

Viešojoje bibliotekoje surengta Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos narių darbų paroda. Į jų pristatymą susirinko gausus būrys Neįgaliųjų draugijos narių, jų bičiulių, rankdarbių gerbėjų.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos darbštuolės.

Renginį pradėjo Skaitytojų aptarnavimo ir vaikų literatūros skyriaus vedėja Almutė Kanapienienė. Ji padėkojo už parodą, pasidžiaugė darbų autorių kūrybiškumu, darbštumu, spalvų pojūčiu.

Aš, Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė, papasakojau apie draugijos veiklą, jos tikslus ir uždavinius. Draugija įsikūrė prieš 25 metus, šiuo metu ji vienija 623 negalią turinčius ir garbaus amžiaus narius. Tarp jų yra daugybė talentingų, kūrybingų, iniciatyvių žmonių. Džiugu, kad vis daugiau jų išdrįsta prisijungti prie įvairių projektinių veiklų, kuriose atsiskleidžia jų talentai ir sugebėjimai.

Nuoširdaus savanorių atsidavimo dėka draugijoje gyvuoja neįgaliųjų saviraiškos būrelis, kuriam vadovauja mezgėja, auksinių rankų savininkė Aldona Petkevičiūtė. Bibliotekoje vykstančioje parodoje – jos meistriškai numegztos staltiesės ir servetėlės. A. Petkevičiūtei padėkota už darbą, už kantrybę mokant būrelio narius mezgimo paslapčių.

Parodos autores pasveikino ansamblis „Viltis“. 

Šiltų žodžių sulaukė saviraiškos būrelyje savanoriaujanti Sigita Liucija Jankovskienė. Jos kryželiu siuvinėti paveikslai eksponuoti ne tik Širvintų, bet ir aplinkiniuose rajonuose. Sigitos darbai šiuo metu džiugina viešosios bibliotekos lankytojus.

Į savanorišką veiklą draugijoje nuoširdžiai įsijungė ir Neringa Liesienė. Ji labai gražiai mezga ir siuvinėja kryželiu. Savo meistriškumu moteris taip pat dalijasi su būrelio lankytojais.

Be jau minėtų moterų, saviraiškos būrelio veikloje dalyvauja Aldona Smailienė, Veronika Masiukienė, Laima Pauplienė, Genovaitė Norinkevičienė, Almutė Salickienė, Vanda Paulauskienė. Jų darbai taip pat eksponuojami parodoje.

Tikras Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos pasididžiavimas – vokalinis instrumentinis ansamblis „Viltis“, vadovaujamas Nijolės Vitkauskaitės. Šis kolektyvas garsina rajoną įvairiuose respublikiniuose renginiuose. Tarp ansamblio atliekamų dainų yra ir jų pačių sukurtų. Dainų žodžius rašo draugijos narė V. Masiukienė. „Vilties“ atliekamos melodijos skambėjo ir pristatant parodą.

Viešosios bibliotekos projektų vadovė Dalia Taparauskienė daugiausiai darbų į parodą pristačiusioms A. Petkevičiūtei, S. Jankovskienei, N. Liesienei įteikė Širvintų rajono savivaldybės merės Živilės Pinskuvienės dovanas.

Renginio dalyviai neskubėjo skirstytis: gėrėjosi paroda, bendravo, dainavo, gėrė arbatą.

Šventės šurmulys nutilo, o rankdarbių paroda bibliotekoje tęsiasi. Ji bus eksponuojama iki vasario 10 dienos.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt