„Snow arenoje“ – nepakartojami įspūdžiai

Pagėgių neįgalieji su kelionę į „Snow areną“ surengusiu mero pavaduotoju Sigitu Stoniu.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Pagėgiai:

Rasa Baranauskaitė monoslide čiuožė pirmą kartą gyvenime.

Grupelė Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos narių buvo išvykę į Druskininkus, kur „Snow arenoje“ mėgavosi žiemos sporto malonumais – išbandė nė tik įprastas slides, bet nuo kalno leidosi ir neįgaliesiems pritaikyta monoslide.

Apsilankyti „Snow arenoje“ pagėgiškius pakvietė įvairiomis iniciatyvomis garsėjantis neįgaliesiems gerai pažįstamas Saulius Bagdonas. Tai jis sumanė per šalį nuvilnijusią akciją „Mes įgalūs irkluoti“, leidosi į 1300 km žygį, norėdamas padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Naujausią projektą „Mes įgalūs slidinėti“ S. Bagdonas įgyvendina „Snow arenoje“ Druskininkuose.

Pasak Pagėgių savivaldybės neįgaliųjų draugijos narės Rasos Baranauskaitės, buvo planuota, kad į „Snow areną“ vyks didesnė grupė žmonių, tačiau sugedo juos turėjęs nuvežti savivaldybės autobusiukas. Neįgalieji džiaugiasi, kad iniciatyvos įgyvendinti sutarimą su „Snow arena“ ėmėsi Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys. Savo asmeniniu automobiliu jis į Druskinininkus nuvežė keturis Neįgaliųjų draugijos narius: Dimitrijų Teslenko, Bernardą Ežerskienę, Vilmą Žukauskaitę ir R. Baranauskaitę.

Į slidinėjimo trasą neįgalieji kėlėsi lynų keliu, iš 40 m aukščio grožėjosi žiemos peizažu, Nemunu.

Pagėgiškius pasitiko profesionalus kalnų slidinėjimo instruktorius Lukas Feoktistovas. Jo pamokyti bei padrąsinti neįgalieji išbandė ne tik įprastas slides, bet ir specialiai judėjimo negalią turintiems žmonėms pritaikytą įrangą – monoslidę.

„Instruktoriaus Luko „apsauga“, jo buvimas šalia leido drąsiai pasinerti į ekstremalų žiemos sportą, patirti naujų įspūdžių“, – pasakoja R. Baranauskaitė. Mergina džiaugiasi, kad kartu su Dimitrijum jiedu ryžosi išbandyti ne tik po stogu esančią, bet ir lauke besitęsiančią trasą, kurioje laukė ne vienas išbandymas. „Prieš leidžiantis šia trasa Lukas ne kartą mūsų klausė, ar tikrai nebijome aukščio, greičio, ar esame pasirengę įveikti pasitaikysiančius tramplinus“, – prisimena Rasa. Mergina patenkinta – šį išbandymą jie abu įveikė sėkmingai. Pasak jos, ir nedrąsus, paprastai nekalbus autizmo sindromą turintis Dimitrijus grįždamas namo visą laiką šypsojosi, džiaugėsi naujais potyriais.

„Snow arenoje“ slidinėjama daugiausia ant dirbtinio sniego. Jeigu lauke gausiai prisninga, arenos sniego atsargas stengiamasi papildyti natūraliu sniegu. R. Baranauskaitė pasakoja iš jau metus su neįgaliaisiais dirbančio instruktoriaus Luko sužinojusi, kad negalią turinčius žiemos sporto entuziastus arena priima du kartus per savaitę, siūlo jiems išbandyti monoslidę. Neįgaliesiems čia taikoma 50 proc. nuolaida. Tačiau pagėgiškiams mokėti iš viso nereikėjo – visomis išlaidomis pasirūpino į už 300 km esantį kurortą juos atvežęs mero pavaduotojas S. Stonys. Už šią ekstremalių įspūdžių kupiną kelionę neįgalieji nuoširdžiai dėkingi ją inicijavusiam S. Bagdonui ir svajonei realybe tapti padėjusiam S. Stoniui.

Aldona DELTUVAITĖ

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas