Išvarė žiemą

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Tauragė: 

Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos tarybos narys Vladislovas Kirkickas „Bičiulystei“ rašo apie tai, kaip švęstos Užgavėnės.

Atrodo, kad ši žiema tyčiojasi iš žmonių. Tai ruošiasi išeiti, tai apsigalvojusi suka atgal. Todėl Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos nariai nutarė galutinai atsikratyti įkyrėjusia viešnia. Draugijos buveinėje vykusioje žiemos išvarymo ceremonijoje dalyvavo visas būrys neįgaliųjų. O ko žiema labiausiai bijo ir privengia? Ogi įvairių persirengėlių ir jų keliamo triukšmo.

Tai žinodami šventės dalyviai, pasitelkę visą fantaziją ir išmonę, „pasivertė“ įvairiais Užgavėnių personažais. Čia pirmuoju smuiku griežė saviraiškos ir meninio ugdymo būrelio nariai. Štai Algirdas Bruklys tapo pulko vadu, kvietusiu į kovą su dar besispardančia žiema. Irena Tarozienė pavirto atvykėle iš už jūrų marių ir dalijo patarimus, kaip laimėti mūšį. O linksmieji velniukai Aldona Girčienė ir Danutė Tribičienė neleido niekam dykinėti. Ratukais judanti Kristina Liolaitė buvo nepriekaištinga čigonėlė, kuri ne tik būrė iš delno, bet ir stengėsi ką nors nugvelbti. Labiausiai žiemai į atlapus kibo giltinė su dalgiu, kurią įkūnijo Natalija Galminienė.

Na, o kokia Užgavėnių šventė be Lašininio ir Kanapinio amžinos kovos už būvį. Storulį Lašininį smagiai suvaidino Edvardas Gasinskas, o sudžiūvėlį Kanapinį – Birutė Vaivadienė. Visiems labai patiko Onos Kurlinkienės skaitomos šventinės oracijos.

Kaukėtus ir kitus šventės dalyvius labai išjudino šokiai ir rateliai. Ypač daug smagių emocijų sukėlė šokis „Degutas“, ratelis „Kepė, kepė boba blynus“ ir kiti patrepsėjimai. O kad šokti būtų dar smagiau, mums grojo ir dainavo draugijos ansamblis „Svaja“.

Žinoma, neapsieita be tradicinio Užgavėnių stalo, skanių blynų. Tuo pasirūpino Užgavėnių gaspadinės Zita Eskirtienė, Onutė Katauskienė ir kitos draugijos moterys.

Linksmai ir išradingai išvarėme žiemą, o Užgavėnių dvasią kiekvienas išsinešėme į namus, gatves ir aikštes.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas