Draugijos siuvėja

Darbštuolė Irena Marcinauskienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Lazdijai:

Kaip sakoma, žmogus gražus tuo, kaip savo darbais puošia žemę, kaip jo darbus vertina kiti. Ir iš tikrųjų, žmogų puošia jo kuklumas, elgesys, geri santykiai su supančiais žmonėmis.

Šiuos žodžius galima taikyti ir Lazdijų rajono neįgaliųjų draugijos narei Irenai Marcinauskienei-Plytnikaitei.

Neįgaliųjų draugijos nare Irena tapo daugiau kaip prieš du dešimtmečius. Bet ji nebuvo ir nėra pasyvi narė. Daugiau kaip prieš 15 metų susikūrus ansamb­liui „Atjauta“, jame be pertraukos dainuoja iki šiol.

Viena iš pirmųjų ji dalyvauja ir užimtumo būrelyje. Šis būrelis, kuriam vadovauja draugijos pirmininkės pavaduotoja Alma Rėkuvienė, įsigijo siuvimo mašiną. Be jos neįmanoma atlikti įvairių operacijų. Reikėjo žmogaus, kuris mokėtų dirbti su šia mašina. Ir tokio žmogaus neteko ieškoti. Jis buvo čia pat. Mat Irena yra dirbusi siuvėja. Ji kartu su kitomis būrelio narėmis taip pat atlieka darbus, kuriuos būtina daryti tik rankomis.

Nelengva buvo I. Marcinauskienės vaikystė ir jaunystė. Mergaitei buvo vos ketveri metukai, kai jų šeimą 1948 m. ištrėmė į Krasnojarsko kraštą, Chakasijos autonominę sritį. Tėvas anksti prarado sveikatą, teko ilgai gydytis. Irena čia pradėjo mokytis, baigė septynmetę mokyklą, 1958 m. grįžo į gimtuosius Lazdijus. Bet ir čia šeimos laukė nelengvas gyvenimas. Negrąžino namo, kuriame gyveno, nors jis ir dabar stovi miesto centre, tačiau čia gyvena kiti žmonės. Laikas, kaip sakoma, užgydo žaizdas, bet skaudūs prisiminimai išlieka.

Pramokusi siuvėjos amato I. Marcinauskienė dirbo buitinio gyventojų aptarnavimo kombinate, Alytaus siuvimo fabrike „Dainava“, Lazdijų miesto valgykloje. Sukūrė šeimą, užaugino sūnų ir dukrą, išgyveno ankstyvą vyro netektį.

Pablogėjus sveikatai ir pripažinus neįgalumą, įsijungė į rajono neįgaliųjų draugijos veiklą. Jos aktyvumas buvo įvertintas mero padėkos raštais, sulaukė ir draugijos tarybos padėkos ir pripažinimo.

Šių metų sausio mėnesį vykusioje draugijos ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje O. Marcinauskienė buvo išrinkta tarybos nare.

Užėjus į draugiją, šią kuk­lią, daug negandų patyrusią moterį visuomet išvysi tai prie siuvimo mašinos, tai palinkusią prie kokio nors siuvinio ar karpinio. Ji niekuomet neatsisakys padėti, patarti, pamokyti, niekuomet nesiskundžia. Toks jos būdas.

Juozas RASIULIS

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas