Griškabūdiečiai viešėjo Seime

Griškabūdiečiai įsiamžino su Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškiene.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šakių r.:

Vitalija Ližaitienė „Bičiulystei“ parašė apie Griškabūdžio neįgaliųjų kelionę į sostinę.

Šakių rajono Griškabūdžio miestelio neįgalieji mėgsta keliauti. Pūstelėjus pavasariniams vėjams kelionių maršrutas nuvedė į Vilnių. Visų pirma grupelė griškabūdiečių aplankė Valdovų rūmus. Ekskursijos vadovas Gediminas supažindino su Vilniaus pilių istorija, su viduramžių eksponatais bei Lietuvos valdovų dinastijų puslapiais. Visi gėrėjosi panorama iš apžvalgos bokšto, skaičiavo Vilniaus stogus bei gotikinius bokštelius. Valdovų rūmai stebino ištaigingomis salėmis, vertingais eksponatais ir įvairiapusiškumu.

Ekskursiją tęsėme dar vienoje valdžios institucijoje. Tai – Lietuvos Respublikos Seimo rūmai. Čia griškabūdiečius priėmė du Seimo nariai – Justas Džiugelis ir Mindaugas Bastys, Suvalkijos rinkėjų atstovas. Buvo kalbama aktualiais neįgaliesiems klausimais – apie vaistų kompensavimą, būsto pritaikymą, realią integraciją visuomenėn. Abu Seimo nariai atsakė į pateiktus klausimus, trumpai apibūdino savo darbą. Po malonaus pokalbio laukė ir apžvalginė ekskursija, kurios metu pavyko trumpam užsukti į Vyriausybės valandą Seime ir pasiklausyti konstruktyvios diskusijos. Neįgalieji aplankė Kovo 11-osios, Konstitucijos, Spaudos konferencijų, Algirdo Mykolo Brazausko sales, ekskursijos vadovės atsakė į dominusius klausimus.

Vakarop, autobusiukui pasukus namų link, ilgai buvo dalijamasi įspūdžiais, žiūrimos nuotraukos. Ši kelionė buvo ir naudinga, ir įdomi.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas