Sveikos gyvensenos seminaras

Į seminarą susirinkę neįgalieji sužinojo daug naudingos informacijos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jurbarkas: 

Onutė Čirvinskienė „Bičiulystei“ parašė laišką, kuriame pasakoja apie Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijoje surengtą seminarą.

Jurbarko verslo centro salė buvo beveik pilnutėlė – Neįgaliųjų draugijos nariai rinkosi į sveikos gyvensenos seminarą, kurį vedė Jurbarko visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė Roberta Armanavičiūtė. Jos teigimu, gyvenime svarbūs keli dalykai: suderinta mityba, sportas ir streso valdymas. Pastaroji priemonė yra itin svarbi. Juk nuo nuolatinių dejonių dėl ligų, kasmet vis sunkėjančio pragyvenimo lengviau tikrai nepasidaro. Kuo optimistiškiau žiūrėsime į kasdienybę, tuo ji bus lengvesnė, bent jau morališkai. Juk paties asmens nusiteikimas, šviesesnis požiūris į viską, kas vyksta tiek su mumis, tiek mus supančioje aplinkoje, suteikia papildomų gerų emocijų. Beje, kaip pabrėžė lektorė, įtampą labai slopina ir sušvelnina juokas. Juokiantis organizme gaminasi endorfinas – laimės hormonas, tad natūralu, kad palengvėja. Žinoma, reikėtų atsisakyti žalingų įpročių – gėrimo, rūkymo. Mūsų kasdieniame racione turėtų būti kuo daugiau daržovių, mažiau saldumynų. Svarbu ir reguliariai maitintis, būti fiziškai aktyviems, žinoma, kiek leidžia sveikata.

Pasibaigus seminarui, dar kalbėjausi su Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos pirmininke Vida Pieniutiene. Ji pasidžiaugė, kad jau aktyviai dirba darbščiųjų moterų būrelis, vadovaujamas Ramintos Vaivadienės. Du kartus per savaitę susirenkančios moterys jau daro puošmenas artėjančioms Velykoms.

Nuo kovo pradžios savo veiklą atnaujino meno kolektyvas „Draugystė“, kuriam jau ne pirmus metus vadovauja Valdas Žemaitis. Nė viena draugijos šventė neapsieina be skambių dainininkų pasirodymų. Savo sukurtais posmais visus taip pat nuolat džiugina draugijos neįgalių literatų būrelio „Versmė“ dalyviai. Kaip pabrėžė pirmininkė, renginiams nereikia kviestinių atlikėjų, nes šventinę nuotaiką sukuria patys draugijos nariai.

Taip pat neįgalieji aktyviai sportuoja ir yra pelnę ne vieną apdovanojimą įvairiose sporto varžybose. Draugijos nariai daug keliauja. Jau aplankyta nemažai Lietuvos vietų, pernai pabuvota ir užsienyje. Beje, ir šiemet suplanuota kelionė į Vokietiją, Brandenburgo ir Saksonijos žemes. Žinoma, be paramos sunku būtų viską įgyvendinti. Pirmininkė dėkoja už draugijai paaukotus 2 procentus gyventojų pajamų mokesčio.

Balandžio 20 dieną draugijoje vyks ataskaitinis susirinkimas, kuriame kviečiami dalyvauti visi Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos nariai.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas