Dalijamės gerąja patirtimi

Tarp Pasvalio ir Birštono auksarankių ušsimezgė prasminga draugystė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Pasvalys:

Pasvalio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Vilius Grabskis laiške „Bičiulystei“ papasakojo apie užsimezgusią Pasvalio ir Birštono auksarankių draugystę.

Jau beveik pora metų prabėgo nuo 2015 metų birželio, kai dalis Pasvalio rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio narių panoro pasigrožėti Birštonu ir pasidomėti, kaip dirba panašaus profilio kitų draugijų rankdarbių būreliai. Mus maloniai priėmė Birštono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Julė Senavaitienė. Ji surengė susitikimą su rankdarbių būrelio narėmis, pakvietusiomis į savo sukurtų darbelių parodą. Po susitikimo draugijoje vyko pažintinė ekskursija po prie Nemuno įsikūrusį gražuolį Birštoną, jo apylinkes.

O šiemet, sulaukę pavasario lygiadienio, patys sutikome svečius iš Birštono. Jiems buvome pažadėję išvyką į Raubonių vandens malūną, kuriame įsikūrusi vilnų karšykla-verpykla. Malūnas pastatytas XIX a. pabaigoje netoli plento Pasvalys–Biržai, Tatulos upės slėnyje, prie pat kranto. Rasti dokumentai liudija, kad jau 1775 m. Raubonyse grūdus malė Tatulos upės tėkmės įsuktų 2 medinių ratų sukamos girnos. Tuomet Raubonių vandens malūnas buvo vienintelis Krinčino parapijoje. 1860 m. dvarininkas Lui fon Ropas pastatė iki šiol tebestovintį raudonmūrį. 1907 m. čia pradėjo veikti malūnas ir vilnų karšykla-verpykla. Tiesa, šį kartą ne komerciniais, o pažintiniais tikslais šį objektą aplankė Birštono ir Pasvalio neįgaliųjų draugijų rankdarbių būrelio narės.

Atvykę svečiai atsivežė ir savo naujausių darbelių. O su naujausiais pasvaliečių rankdarbių būrelio ,,Pynė“ darbais svečiai susipažino jau Raubonių malūne, kur surengta jų paroda. Čia mūsų svečius sutiko Raubonių bendruomenės pirmininkė Gražina Paškevičienė. Ji papasakojo apie rauboniečių bendruomenės veiklą ir ateities planus, o edukacinę programą energingai pravedė konsultantas Vaidotas Gikis. Raubonių bendruomenės šeimininkės svečius supažindino ir su kulinariniu pavedu – naminiais virtiniais, kurių įvairovė tenkino kiekvieno skonį.

Nors orai ir nelepino, tai nesutrukdė svečiams iš Birštono pasidairyti po Pasvalio centrą, aplankyti žalsvąjį šaltinį, pamatyti girnų bei dubenėtųjų akmenų muziejų po atviru dangumi. Šį susitikimą ir pasidalijimą gerąja patirtimi organizavo Pasvalio rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio „Pynė“ vadovė Nijolė Lapinskienė.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas