Pavasaris žadina, kurti ragina

Jonaviškės prikūrė įvairių grožybių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonava:

Violeta Neimontaitė laiške „Bičiulystei“ papasakojo apie Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos floristikos būrelio darbą.

Pavasaris... Jau pavasaris! Gamta atgimsta. Mūsų kasdienybėje nauji troškimai sukirba, viltys pabunda. Norisi įkvėpti pavasario dangaus, žibuoklių kvapo. Norisi apkabinti pasaulį, sutikti seniai matytą draugą. Norisi kurti. O kai labai norisi, sako, norai pildosi. Tuo neabejoja moterys, lankančios floristikos užsiėmimus, į kuriuos triskart per savaitę pakviečia Jonavos rajono neįgaliųjų draugija.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Valerijos Lopetienės, tarybos pastangomis jau gautos lėšos 2017 metais planuotiems projektams.

Tad kovo pradžioje moterų būrelis, vadovaujamas floristės Ritos Pet­raškienės, kibo į darbus. Juk artėja šv. Velykos, bus ir Atvelykis, laukia ir Neįgaliųjų draugijos humoro grupės „Rykštė“, ansamblio „Lietava“ jubiliejus. Darbelių reikės daug, įvairių. Jų visada reikia – ir svečius pasitinkant, ir draugus pagerbiant.

Pasitelkusios vadovės Ritos patirtį, savo išmonę, moterys noriai kimba į darbus. Čia reikia ir idėjų turėti, reikia sugebėti medžiagas ir spalvas parinkti, būtina ir technologiją išmanyti.

Meilutė Marija Raštikytė-Alksnienė ir Vida Šakelienė, Leonida Buteikienė ir Jūratė Radzinauskienė, Elena Palačionienė ir Birutė Plockienė jau gali pasidžiaugti naujais darbais. Prie jų prisijungia ir kitos entuziastės. Moteriškų minčių lydimi, jų rankų sušildyti, gimsta vis nauji darbai. Lentynose puikuojasi velykiniai kiaušiniai, paukšteliai, dėžutės, paveikslėliai su šventine simbolika. Ir nė vieno vienodo – žvilgsnis klaidžioja, o išsirinkti sunku. Gražu. Galima tuo pasidžiaugti kurstant pavasariškas mintis. Galima sugrįžti prie planų, puoselėtų dar 2016-aisiais, kai sėkmingai dalyvauta įvairiuose renginiuose, o metų pabaigoje – adventinių vainikų parodoje-konkurse, kurį skelbė Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonas Audrius Mikitiukas. Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos adventinis vainikas keturių metų laikų tema sudomino besilankančius bažnyčioje. Jų balsai lėmė, kad florisčių kūrinys buvo geriausiai įvertintas ir laimėjo prizą – 100 eurų. Planuota prizą panaudoti vasaros kelionei į Šiluvą. Tad floristikos darbus moterys kuria su dar didesniu entuziazmu.

Taip kasdienybė įgyja kitą prasmę – atveria vartus naujai patirčiai, kūrybai, savo galimybių pažinimui, bendravimui, naujoms pažintims ir net kelionėms. Gera, kai gyvenimas sušvinta naujomis spalvomis, įgyja prasmę. Kai rankos užimtos darbu, mintys sutelktos kūrybai, mažiau vietos lieka niūrioms mintims, pilkoms spalvoms. Jų pažeria atgimstanti gamta. Ilgai lauktas pavasaris pabudina kūrybines galias. Nenuleiskime rankų!

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas