Pavasariu dvelkianti paroda

Į D. Gaidytės-Dulkienės parodos atidarymą atėjo visas būrys bičiulių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Druskininkai: 

Ramutė Matiukevičiūtė-Saveikienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi parodos atidarymo įspūdžiais.

D. Gaidytės-Dulkienės paveikslas „Grojantis fontanas“.

Druskininkų socialinių paslaugų centre surengta tautodailininkės tekstilininkės Dalios Gaidytės-Dulkienės skaitmeninės grafikos fotodrobėje paroda „Pavasario svajos“.

D. Gaidytė-Dulkienė nuo 1989 m. yra Tautodailininkų sąjungos narė. Ji jau surengė 10 personalinių parodų, dalyvavo respublikinėse parodose Vilniuje, Alytuje, Šiauliuose, Druskininkuose. Geriausi jos darbai publikuoti spaudoje. Pirmoji personalinė Dalios paroda buvo surengta 1992 m. Vilniaus „Arkos“ galerijoje. 1998 m. ji dalyvavo bendrose parodose Italijoje, Šveicarijoje. 2003 m. menininkė pradėjo domėtis kompiuterine grafika. Dar po metų Dalia pradėjo domėtis tapyba ant drobės.

Parodos atidaryme įžanginį žodį ir sveikinimą susirinkusiesiems tarė Druskininkų neįgaliųjų draugijos pirmininkas Raimundas Tenenis. Jo teigimu, Dalia visą laiką sunkiai dirbo ieškodama geriausio sprendimo, kaip perteikti savo jausmus. Jos kūryba – tai nuolatinis ieškojimas.

Dailės mokytoja Elma Šturmaitė dailininkei linkėjo stiprybės, kad ir toliau galėtų būti savimi ir dalytųsi su kitais tuo, ką moka.

D. Gaidytės-Dulkienės kūrybą įvertino menotyrininkas, muziejininkas, dailininkas, Druskininkų garbės pilietis, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, M. K. Čiurlionio draugijos Druskininkų skyriaus pirmininkas Albertas Nedzelskis. Jis atkreipė dėmesį, kad Dalia pasirinko labai sunkią, daug triūso ir fizinių jėgų reikalaujančią techniką ir pasiekė gerų rezultatų. Ji pradėjo nuo nedrąsios pažinties su kompiuteriu, nuo ieškojimų. Ir įsitikino, kad galimybės nepaprastai didelės. A. Nedzelskis atkreipė dėmesį į spalvos derinius paveiksluose, ypatingą jų koloritą. Jo teigimu, kiekvienas paveikslas nepaprastas, apie kiekvieną galima kalbėti atskirai.

Socialinių paslaugų cent­ro direktorė Asta Aleksienė, tautodailininkė karpinių meistrė Diana Lukošiūnaitė pasidžiaugė, kad Daliai po ilgo triūso pagaliau pavyko pasiekti rezultatą.

Daug gražių žodžių autorei išsakė mokytojai, tėvai, draugai ir kiti į parodą susirinkusieji. Jie linkėjo stiprybės, naujų darbų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas