Aplankė ,,Pavasario giesmė“

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos ansamblis šventėje „Pavasario giesmė“.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškis:

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Valė Masiliūnienė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie ansamblių šventę.

Vilkaviškio rajono neįgaliųjų žmonių sąjungos pirmininkė Vita Zmitrevičienė surengė NVO meno kolektyvų ansamblių šventę „Pavasario giesmė“. Joje dalyvavo 12 kolektyvų iš viso rajono. Šį renginį anksčiau rajone organizavo kultūros centras. Jame neatsiradus vietos NVO kolektyvams, teko patiems surengti šventę. Man pačiai ne kartą teko burti kolektyvus ir organizuoti pasirodymus ne tik rajono, bet ir regionų mastu. Dalyvauta ir kitų organizacijų suorganizuotose renginiuose. Vilkaviškio rajono kolektyvų dainos skambėjo Šakių r. Zyplių dvare. Išliko šilti ir gražūs prisiminimai iš praeities.

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Kraštietės“ į sceną išėjo pirmą kartą. Kolektyvui dar nėra nė metų.

Į mūsų organizacijos gretas gali įsijungti visi neįgalieji. Jiems siūlomos užimtumo, meninių gebėjimų, kitos paslaugos. Norintys gali dainuoti. Kolektyvui vadovauja Regina Matulienė. Stengiamės rinktis lietuvių liaudies dainas, kurios buvo dainuojamos mūsų protėvių ir tėvų. Kaip akcentą šioms dainoms užimtumo-darbo terapijos užsiėmimo metu pasisiūdinom natūralaus lino suknutes. Jas padailinome įvairiais balinto lino papuošimais.

Šventėje dainavome keturias dainas: „Ant aukšto kalnelio stovėjau“, „Motule mano“, „Pjaun broliukai žalioj lankoj“. Kadangi mūsų ansamblyje yra dvi moterys, kilusios iš Žemaitijos, padainavom ir žemaitišką lietuvių liaudies dainą „Lek, gervelė“. Ateityje žadame pasirinkti senovinių, gal net ir 17 amžiaus, lietuvių liaudies dainų. Ruošiamės paminėti Tėvo dieną, todėl turime numatę savo repertuarui tėvą mininčias dainas.

Pirmu savo pasirodymu esame labai patenkintos. Gavome padėkos raštą, nuostabią gėlę. Visa tai suteikė didelį impulsą ateičiai. Be to, iš kolektyvų gausos buvo matyti, kad tokie pasirodymai nevyriausybinių organizacijų meno kolektyvams labai reikalingi. Tai skatina tobulėti, vieni iš kitų pasisemiame gerų emocijų.

Mūsų organizacijos planuose numatyta dalyvauti Jurbarke organizuojamame koncerte „Būkime kartu“, rudeniop planuojame pasirodyti koncerte-mugėje „Tau, Vilniau“. Žadame aplankyti senelių namuose, pensionuose gyvenančius senelius, neįgaliuosius. Norime jiems nuvežti žiupsnelį šiltų prisiminimų iš praeities.

Nuo ansamblio neatsilieka ir literatų būrelis. Mūsų literatai yra sukūrę eilių apie tėvą, senelį, brolelį. Literatai, kurie nerašo eilėraščių, Tėvo dienos renginyje skaitys savo mylimų autorių eiles. Svajonių ir planų turime daug, visi esame energingi ir tikimės ne vieną nudžiuginti ne tik savo žodžiais, bet ir darbais.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt