Kelionė į Lietuvos Veneciją

Naujosios Akmenės miesto ir kaimiškosios seniūnijos žmonių su negalia bendrija pradėjo kelionių sezoną.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Naujoji Akmenė:

Turiningos kelionės įspūdžiais su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi Naujosios Akmenės miesto ir kaimiškosios seniūnijos žmonių su negalia bendrijos nariai.

Atšilus orams, pradėjome kelionių sezoną. Pirmoji išvyka – į Pamario kraštą, kitaip vadinamą Lietuvos Venecija. Keliavome į gamtos įvairove ir sudėtinga istorija  išsiskiriantį kraštą, kuris iki šių dienų vis dar puoselėja Didžiosios ir Mažosios Lietuvos etninių regionų kultūrą.

Pirmiausiai aplankėme Baublius – pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje. Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių bajoras, rašytojas ir istorikas, kultūros šviesuolis Dionizas Poška (1764–1830). Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu, šalia buvo pastatytas ir antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis).

Tolesnis kelionės maršrutas driekėsi į Rusnę – vienintelį Lietuvos miestelį saloje, esantį Nemuno deltoje. Gyvenvietė įsikūrusi potvynių zonoje, nuo kurių ją saugo pylimai, saloje įrengta polderių sistema su 20 vandens kėlimo stočių.

Laiveliu plaukėme Nemuno delta ir Kuršių mariomis iki romantiško Mingės (Minijos) kaimo, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas lietuviškąja Venecija.

Aplankėme tikrą rojaus kampelį – Ventės ragą, paukščių žiedavimo stotį, apžiūrėjome ornitologijos muziejų, išdailintais ketaus ornamentais geležiniais laiptais kopėme į šimtą metų veikiantį restauruotą švyturį.

Sužavėti puikios gamtos vaizdų, kupini gerų emocijų, dar kartą įsitikinome, kiek daug grožio galime rasti čia pat, neišvykdami iš Lietuvos.

Visų ekskursijos dalyvių vardu dėkojame bendrijos pirmininkei Klaudijai Pušinovai už turiningą, įdomią kelionę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt