Kretoje – saloje prie keturių jūrų...

Grupė Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos narių, daugiau nei savaitę praleidę karštoje ir egzotiškoje Kretos saloje, vitamino D parsivežė metams į priekį!

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Pakruojis:

„Bičiulystei“ laišką atsiuntusi Simona Lipskytė papasakojo apie įsimintiną pakruojiškių kelionę į Graikiją, Kretos salą.

Kasmet Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos nariai išsiruošia į vieną rimtą kelionę. Jie jau yra buvę Berlyne, Briuselyje, Gruzijoje ir kitur. Šiemet prie šio sąrašo pridėjo ir egzotiškąją Kretos salą.

Didžiausia Graikijos sala Kreta vilioja turistus iš viso pasaulio: balti paplūdimiai, smaragdinis vanduo, kvapą gniaužiantys kalnai ir augalai sutinka tuoj pat išlipus iš lėktuvo. Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos nariai vis dar mėgaujasi nepakartojamais įspūdžiais ir nuo kaitrios saulės įrudusia oda (tai dar visai nebūdinga šiuo metu...), mat jie, susiorganizavę kelionę, saloje ilsėjosi ir pramogavo gegužės pradžioje.

29 įvairaus amžiaus draugijos nariai nusprendė, kad Lietuvai būdingą šaltą pavasarį galima iškeisti į kaitrią saulę. Beje, jiems išskridus, pas mus iškrito sniegas! Keliauninkai juokauja, kad pavyko pasprukti nuo paskutinio žiemos pasispardymo...

Nors buvo pasirinkta poilsinė kelionė, draugijos nariai spėjo ir pakeliauti po salą, ir išbandyti visokiausias pramogas. Už kelionės organizavimą visi nuoširdžiai dėkingi Onutei Matuzienei, kuri ir bilietus pirko, ir viešbutį rinko, ir kitus išvykos reikalus derino.

Kretoje, kaip ir pas mus, šiuo metu pavasaris – bunda, žaliuoja ir žydi gamta, tačiau temperatūra dieną šokteli ir iki 28 laipsnių karščio. Labiausiai lietuvių grupė džiaugėsi sūria, tačiau labai skaidria ir šilta jūra, tad gaudyti bangų ėjo ir vakare, ir anksti rytą kėlėsi – parinktas viešbutis buvo ant jūros kranto.

Įsikūrę mažame Gouves miestelyje visą kelionės laiką akių negalėjo atplėšti nuo nuostabių vaizdų – kalnų ir alyvmedžių, kurie, rodos, auga kiekviename tarpelyje ant uolų. Vieną iš 8 kelionės dienų lietuvaičiai paskyrė kelionei per salą. Nuo gyvenamojo miestelio nuvažiavę 250 kilometrų kalnų keliukais, jie persėdo į laivą ir plaukė prie garsiausių pasaulyje laukinių paplūdimių. Šiuos paplūdimius nukloję didžiuliai akmenys, netrūksta žalumos... Ištvermingesni dar rinkosi kelionę į tarpeklį, kur kelis kilometrus tenka eiti per akmenis, tai siaurėjant, tai platėjant tuneliui, dar kiti – apžvalgą po dinozaurų parką.

Vienas vakaras buvo skirtas tikrai graikiškai programai – pakruojiškiai žiūrėjo graikų mitologiją atskleidžiančius spektak­lius, dainavo dainas, stebėjo temperamentingus šokius. Šokėjai į salės vidurį bendram šokiui buvo pasikvietę ir pakruojiečius! Pasirodo, ne taip ir sunku išmokti graikišką Sirtakio žingsnelį. O kur dar tikros graikiškos vaišės... Kelionės dalyviai padarė išvadą, kad graikai valgo panašiai kaip ir lietuviai – nevengia daug keptos mėsos, įvairių daržovių, tik skiriasi padažai ir prieskoniai, taip pat Kretoje daugiau vietos ant stalo užima įvairiausi vaisiai.

Gyvendami viešbutyje, pakruojiečiai nemažą laiko dalį praleido ir jame – bendraudami ir degindamiesi viešbučio kieme ar plaukiodami baseine. Visi buvo laimingi, nes pasitaikė proga dar geriau susipažinti, susibendrauti – visi išgyveno be mažiausių nesutarimų, padėjo vieni kitiems, kai tik reikėjo.

Taip jau sutapo, kad Motinos dieną teko atšvęsti būnant Kretoje, tad draugijos nariai tą sekmadienio vakarą paskyrė būtent mamoms – pasidalijo prisiminimais apie jas (dauguma, vyresnio amžiaus, mamų jau nebeturi), įvairiais linksmais nutikimais ir sudainavo ne vieną žinomą dainą apie motinas.

Patys graikai sako, kad Kreta yra įsikūrusi gražiausioje pasaulio vietoje – skalaujama keturių jūrų: Egėjo, Kretos, Jonijos ir Libijos, be abejo, dar apdovanota gamtos grožio. Tą po kelionės tvirtina ir pakruojiečiai – ne vienas svajoja ten sugrįžti dar ne kartą...

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt