Vasara prasidėjo prasmingomis išvykomis

Šiaulių botanikos sode gidė papasakojo apie augalų rūšis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šeduva:

Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos narė Irmina Beneševičiūtė „Bičiulystei“ rašo apie šios vasaros keliones. 

Birželio pradžioje Šeduvos miesto neįgaliųjų draugijos nariai vyko į pažintinę ekskursiją į Šiaulių universiteto botanikos sodą, kuris turi pačią gausiausią retų augalų kolekciją. Botanikos sodas – vieta, kuri ne tik reprezentuoja augalus, bet ir atlieka įvarius edukacinius tyrimus. Sodo gidai neįgaliesiems maloniai papasakojo apie spalvingiausius augalus. Keliautojai grožėjosi pagrindine sodo puošmena – žiedais apsipylusiais įvairiaspalviais rododendrų krūmeliais. Sunku žodžiais perteikti šių žiedų įvairovę ir grožį.

Aplankę Botanikos sodą nuvykome į Naisius. Jie pasitiko liaudiškais raštais ant kai kurių pastatų sienų, gražiai sutvarkytomis sodybomis. Pasivaikščiojome po Alkos kalną, kuris simbolizuoja Baltų vienybę. Baltų arena – kitoks piliakalnis, kuriame vyksta įvairūs renginiai. Pasigrožėjome gamtovaizdžiu, skaidriais tvenkiniais.

Per kitą kelionę vykome į Kaune esantį Pažaislio vienuolyną. Neįgaliuosius sužavėjo šis vienas nuostabiausių Lietuvoje baroko architektūros šedevrų. Pažaislio vienuolynas ir bažnyčia įsikūrę prie Kauno marių, ansamblis didingas ir apgaubtas paslaptimi, istorija, legendomis. Ekskursijos dalyvius žavėjo vienuolyno aplinka, apgaubianti ramybė. Gidė spalvingai pasakojo kiekvieno objekto istoriją. Memorialinė lenta liudija, kad po bažnyčios prieangiu įrengta vienuolyno steigėjo K. Z. Paco kripta. Centrinė nava – bažnyčios dalis, skirta tikintiesiems. Neįgalieji liko sužavėti presbiterija, kurioje yra didysis altorius ir atliekamos liturginės apeigos. Apžiūrėta ir kapitula, kur vienuoliai rinkdavosi atgailauti už savo nuodėmes, taip pat įėjimas į kamaldulių kriptą, kur mirusiuosius guldydavo ant medinės lentos ir užmūrydavo sienose. Vidiniai vienuolyno kiemeliai, išsidėstę abipus bažnyčios, apsupti itališko stiliaus galerijomis su arkomis.

Aplankę Pažaislio vienuolyną neįgalieji nuvyko į Kauno botanikos sodą. Čia grožėjomės sprogstančiais įvairių spalvų ir atspalvių bijūnų žiedais. Kolekcijos pagrindą sudaro žolinių bijūnų veislės – nuo seniausių iki moderniausių. Vienas iš Kauno botanikos sodo darbuotojų bijūno vizitine kortele pavadino veislę „Profesorius K. Grybauskas“. Šis bijūnas ypatingas, nes žydi net per Jonines. Jo žiedai ne tik gražūs, juos galima naudoti ir sausoms puokštėms.

Pasigrožėję gamtos vaizdais ir kupini pozityvių emocijų grįžome namo. Keliaudami vis įsitikiname, koks grožis yra šalia mūsų. Visų ekskursijos dalyvių vardu dėkojame pirmininkei Romualdai Pranskietienei už turiningas ekskursijas.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt