Miesto šventėje – ir neįgaliųjų kūrybinis indėlis

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos dovana miesto šventei – Joninių vainikas.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškis: 

„Bičiulystei“ laišką atsiuntusi Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos narė Regina Matulienė pasidalijo įspūdžiais iš įsimintinos miesto šventės, į kurią darniai įsiliejo ir kūrybingi neįgalieji.

Birželio 24-ąją vilkaviškiečiai rinkosi į tradicinę šventę „Mano miestas Lietuvoj įrašytas“. Šįsyk proga švęsti buvo tik­rai neeilinė – Vilkaviškio miesto teisėms ir herbui sukako 320 metų! Ši simbolinė data buvo paminėta į bendrą būrį sukvietus miesto, rajono bendruomenes, svečius iš svetur ir visus, norinčius pajusti bendrystės dvasią.

Organizatoriai kvietė dainuoti, šokti, sportuoti, kurti, susipažinti su įvairiomis veiklomis, jas išmėginti, klausytis koncertų, pramogauti. Prie šventės prisijungė ir Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugija. Pirmininkė Valė Masiliūnienė pasiūlė idėją – šventei nupinti Joninių vainiką. Sulaukę Kultūros centro pritarimo, ėmėmės darbo. Pirmiausia prisirinkome klevo, ąžuolo lapų. Bedirbant gimė daug įdomių minčių. Pirmininkei pasiūlius iš suneštų lapų nusprendėme rišti rožių žiedus. Ji ir pamokė, kaip tai daryti. Ne visoms iš karto pavyko surišti pirmą rožę, tačiau pamažu įgudome ir pražydinome daugiau kaip 40 gėlių.

Po keleto dienų kibom į pagrindinį darbą – pinti vainiką. Susirinko nemažas būrys norinčių prisijungti. Vainiką pynėme prie netoli draugijos esančios Šeimenos upės. Patyrusių pynėjų turėjome dvi: tai aš, Regina Matulienė, ir Gražiškių padalinio narė Renalda Mačiulskienė. Pajuokaujant, dainas dainuojant ir darbas sparčiau ėjosi. Nė nepastebėjom, kaip prabėgo pora gerų valandų ir mūsų Joninių vainikas buvo baigtas.

Nuo pat ankstyvo ryto Vilkaviškio miesto J. Basanavičiaus aikštė skendėjo muzikos ir dainų garsuose. Pirmieji Vilkaviškio krašto žmones ir svečius pasveikino miesto seniūnas Remigijus Kurauskas ir Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

Po sveikinimų ir linkėjimų skambėjo moksleivių dainos, šokiai. Neatsiliko ir suaugusių šokėjų grupė bei pradedantieji mokinukai. Grojant Kybartų pučiamųjų orkestrui šventės vedėja pristatė mus, Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos ansamblietes. Pakvietė iš ąžuolo ir klevo lapų nupintą vainiką padėti prie J. Basanavičiaus paminklo – kaip padėkos simbolį už nuveiktus darbus mūsų miestui ir Tėvynės labui.

Pasibaigus pasirodymams dūdų orkestro vedini ėjome Katedros link. Buvo aukojamos šv. mišios. Po jų daugelis patraukė Kultūros centro aikštės link. Ten šurmuliavo mugė, bendruomenių kiemeliai. Skverelyje po gluosniais susirinkusiuosius linksmino rajono meno mėgėjų kolektyvai. Pasibaigus jų pasirodymams visų žvilgsniai nukrypo į didžiąją sceną, kur savo meninius gebėjimus pristatė svečiai. Ypač daug dėmesio ir ovacijų sulaukė Merūnas Vitulskis. Paskutinis šventės akcentas buvo fejerverkai...

Tikimės dar ne kartą prisidėti prie Vilkaviškio miesto švenčių.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas