Tarsi pasakų karalystėje

Neįgaliųjų draugijos užimtumo būrelio vadovė Alma Rėkuvienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Lazdijai: 

Kai užeini į Lazdijų rajono neįgaliųjų draugiją, dažniausiai pastebi atviras vieno kabineto duris. Jame visuomet sutiksi besišypsančią ir kažką dirbančią moterį. Dažnai ji čia būna ne viena. Neretai ir pilną kambarį žmonių pamatysi. Aišku, smagu susitikti, bet moterys čia atvyksta dažniausiai ne atsitiktinai, o dalyvauti kurioje nors veikloje.

Įėjus į kabinetą nustebina puošmenų ir spalvų, gėlių gama ant sienų, palangės, kur tik bepažvelgsi. Tarytum patenki į pasakų, įvairių grožybių karalystę. O visa tai sukurta Neįgaliųjų draugijos užimtumo, dar kitaip vadinamo darbščiųjų rankų būreliu, moterų. Šitam būreliui jau penkerius metus vadovauja kūrybinga ir inicia­tyvi Alma Rėkuvienė. Ji pakeitė dabartinę draugijos pirmininkę Onutę Černiauskienę. Užimtumo būrelyje nuolat dalyvauja apie dešimt narių. Žiemą jų būna ir daugiau, nes moterys tuo metu turi daugiau laisvesnio laiko. Čia gaminamos įvairios gėlės, puokštės, atvirukai. Įvairių sumanymų, kūrybiškumo nestokojama. Medžiagos gaminiams įsigyjamos iš projektinių lėšų, o kartais ir savo kai ką pridėti tenka.

Su savo dirbiniais užimtumo būrelio moterys kasmet dalyvauja parodoje „Tau, Vilniau“, rajono tradiciniuose renginiuose „Pasienio fiesta“, „Rudenėlio šventė“, Kaziuko mugėje ir kituose. Džiugu, kai žmonės neaplenkia, ką nors įsigyja, bet tikslas – ne uždirbti, o dalyvauti, pabendrauti su žmonėmis, parodyti, kad neįgalieji nėra pasyvūs, o kūrybingi žmonės.

Savo gaminius moterys dažnai dovanoja per įvairius draugijos renginius – sveikinant jubiliatus, įvairius svečius. Pavyzdžiui, praėjusių metų Tarptautinės neįgaliųjų dienos šventėje visiems svečiams buvo įteikti simboliniai angeliukai. Teikiama parama seniūnijų padaliniams, dalijamasi patirtimi. Tikslas – suburti kuo daugiau žmonių. Mat dalyvavimas bet kurioje veikloje pakelia žmonių dvasią, mažiau galvojama apie negalią, kitas problemas, kurių turime visi.

A. Rėkuvienė neįgalia tapo 1988 m. Jai teko patirti ne vieną operaciją, buvo pripažinta antra invalidumo grupė. Gydėsi net Maskvoje. O ir dabar neretai tenka gydytis ligoninėse.

Tapusi Neįgaliųjų draugijos nare, niekada nebuvo pasyvi. Ji jau antrą kadenciją yra draugijos tarybos narė ir pirmininkės pavaduotoja, dešinioji ranka. Nors Alma – paprasta, kuk­li ir santūri, tačiau malonu su ja bendrauti, jai galima ir pasiguosti, ir pajuokauti, pakalbėti apie įvairias gyvenimo problemas. A. Rėkuvienė nesiskundžia, kad sunku, tačiau ir nesitenkina tuo, kas yra šiandien, su viltimi žvelgia į priekį. Tokia jos kasdienybė.

Juozas RASIULIS 
Lazdijai

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas