Įspūdinga išvyka į Šilutės kraštą

Kelmės rajono neįgalieji įsiamžino prie didžiosios Kintų tujos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kelmė:

Laišką „Bičiulystei“ parašiusi Birutė Alūzienė papasakojo apie Kelmės rajono neįgaliųjų kelionę į Šilutės kraštą.

Pravažiavę Tauragę pasukome link Rambyno kalno, kuris yra iškilęs 45 m virš jūros lygio. Rambyno regioninis parkas įkurtas 1992 m. ir yra Lietuvos pasienyje su Kaliningrado sritimi. Rambyno kalnas įtrauktas į kultūros vertybių registrą kaip mitologinis objektas. Saugoma teritorija užima 4 520 ha.

Bitėnuose aplankėme gandrų perimvietę, grožėjomės šių paukščių gausa. Panemunėje apžiūrėjome Nemuną ir tiltą per jį. Pravažiuodami per Šilutę matėme senovinį tiltą, vedantį į Rusnę. Šilutėje pabuvojome prieplaukoje.

Vykdami į Kintus matėme salą, kur gyvena briedžiai, stirnos ir kiti gyvūnai. Pabuvojome Ventės rage, sužinojome, kaip žieduojami paukščiai. Matėme kitoje marių pusėje įspūdingai atrodančias negyvąsias kopas.

Aplankėme Švėkšnos bažnyčią ir prie jos esantį gražiai sutvarkytą parką, kuriame auga didžiulis ginkmedis. Vienoje Kintų sodyboje visi kartu papietavome ir vykome prie didžiosios Kintų tujos, kurios aukštis 18 m, lajos plotis 12 m. Kada ji buvo pasodinta, tiksliai nežinoma. Spėjama, kad girininkijos pastatas buvo statomas 1902–1912 m. Tik­riausiai tada pasodinta ir didžioji tuja.

Vėlai vakare grįžome namo pavargę, bet daug sužinoję ir pamatę. Kelione patenkinti liko visi, o įdomias vasaros išvykas nutarėme tęsti. Vyksime pas brolius latvius – į Ventspilį.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas