Trakiškių kūryba – Seime

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro lankytojai įsiamžino su Seimo nariais.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Trakai:

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro (TNUC) lankytojai šią vasarą turi kuo pasidžiaugti. Dar visai neseniai centro lankytojai dailės darbais džiugino Trakų rajono savivaldybės darbuotojus ir svečius, puošė Neįgaliųjų reikalų departamento erdves bei Valakupių reabilitacijos centrą, o nuolatinė ekspozicija-pardavimas dar vis žavi „Trasalio“ svečius.

O štai liepos 10-ąją jų kūrybinių darbų paroda atidaryta Seime. Apie 20 autorių pateikė daugiau nei pusšimtį akvarele, akrilu ir pastele tapytų dailės kūrinių. Jie sutilpo į parodą „Vasaros spalvos“, kurioje gausu tiek Trakų miesto ir krašto gamtos peizažų, tiek natiurmortų, originalių kompozicijų.

Seimo spaudos konferencijų salėje parodą pristatė ir patys jos autoriai. Pasak kalbėjusiųjų, jiems patinka kūryba, kad juos moko dailės mokytoja Edita Tamulytė, kurios dėka jų kurti paveikslai tampa žaismingesni, įdomesni žiūrovo akiai. Viena iš parodos autorių, Rima Pulauskaitė, nuoširdžiai džiaugėsi savo ir bendraminčių kūryba, padeklamavo savo sukurtą eilėraštuką. Naujasis centro lankytojas Dmitrijus Kovalenko papasakojo apie savo kelią į meną, galimybę tobulėti dailės srityje.

Parodos atidaryme kalbėjęs šios parodos iniciatorius ir organizatorius Seimo narys Vytautas Kernagis negailėjo šiltų žodžių kūrinių autoriams ir jų mokytojai, žavėjosi spalvingais TNUC lankytojų darbais. Palinkėjęs tolesnės kūrybinės kloties jis iškilmingai įteikė dovaną – vėliavą su Vyčiu, kurią trakiečiai iškels valstybinių švenčių proga. Seimo narys svečiams aprodė Kovo11-osios Akto ir modernią posėdžių salę.

Pristatyme dalyvavęs Seimo narys Justas Džiugelis pasidžiaugė neįgaliųjų trakiečių aktyvumu ir pažadėjo su jais daugiau bendrauti ateityje.

Parodos sumanytoja ir TNUC užimtumo specialistė dailei E. Tamulytė dėkojo parodos organizatoriui V. Kernagiui už galimybę surengti parodą Seime bei patarė atkreipti dėmesį ir į kūrybinio proceso naudą bei įtaką lankytojų emocinei, psichinei ar net fizinei būsenai.

Apibendrinęs lankytojų kūrybą centro direktorius Juozas Norinkevičius sakė, kad centre plėtojama kūrybinė veikla, užimtumas, žmonės vis daugiau domisi menu, dirbiniais iš medžio, pynimu, čia plėtojama bitininkystė. Jų dirbiniai žinomi visoje Lietuvoje, jų galima įsigyti mugėse. Centro vadovas Seimo narius, jų atstovus, darbuotojus kvietė apsilankyti Trakuose ir patiems viską pamatyti.

Tikėkimės, kad ši dailės paro­da Seime bus tarsi vartai į kitas Lietuvos miestų ir miestelių parodų sales, o neįgaliems autoriams suteiks daugiau pasitikėjimo, neleis abejoti savo meniniais gabumais, jie bus psichologiškai tvirtesni ir aktyvesni.

Vytautas ŽEMAITIS

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas