Neįgaliųjų sąskrydis „Po vienu dangum“

Į Juknaičius suvažiavo apie 300 neįgaliųjų iš Klaipėdos regiono.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šilutė:

Aldona Petkienė „Bičiulystei“ parašė apie Juk­naičiuose (Šilutės r.) vykusį Klaipėdos apskrities neįgaliųjų sąskrydį.

Į sąskrydį susirinkę neįgalieji rodė, ką yra sukūrę.

Neregėtai šilta – it tik­rų giminių susitikime buvo tą dieną Juknaičiuose, kur parke prie tvenkinio vyko Klaipėdos regiono neįgaliųjų draugijų sąskrydis „Po vienu dangum“. Negalią turintys žmonės čia rodė vieni kitiems, kuo gyvena, ką daro, dainavo, vaidino, tarėsi dėl tolimesnių susitikimų.

Klaipėdos apskrities rajonų neįgalieji pirmą tokį sąskrydį surengė pernai Skuode. Šis rajonas buvo pasirinktas todėl, kad sambūrį sumanė Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Raminta Zabitienė. Antrą sąskrydį buvo patikėta surengti Šilutės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Laimai Micienei. Ji pripažino, kad norint suburti kelių rajonų neįgaliuosius, darbų buvo nemažai. Reikėjo pasirūpinti renginio vieta, svečių maitinimu, dovanomis, sustyguoti programą. O svarbiausia – užsakyti saulėtą, giedrą dangų. „Viskas pavyko mano darnaus kolektyvo ir geranoriškų rėmėjų dėka“, – sakė L. Micienė. Pirmininkė dėkojo ir Šilutės šaulių kuopos nariams, kurie ėmėsi virti sočią košę, šeimininkams juknaitiškiams – seniūnui Alfredui Gaubiui ir bendruomenės pirmininkei Laimai Barkauskienei, renginį vedusiai ir kartu su dukra koncertavusiai Stefanijai Petkienei ir visiems kitiems, be kurių nebūtų šios šventės.

Į Juknaičius suvažiavo Kretingos, Klaipėdos, Palangos, Skuodo, Biržų ir Tauragės neįgalieji. Aikštę užpildė daugiau nei 300 dalyvių. Tai mus labai džiugino.

Renginio dalyvius sveikino Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Tokie susibūrimai, anot svečio, geriausiai parodo, kad neįgalūs žmonės moka neužsisklęsti savyje, yra kūrybiški, nori bendrauti, dalytis mintimis ir pasiekimais.

Sveikinimo žodį tarė ir Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis, gerai žinantis apylinkes ir pats gyvenantis Juknaičiuose. Jis patarė svečiams, kurias vietas verta pamatyti, kur galima ir romantiškai praleisti laiką.

Energijos, vilties ir optimizmo suvažiavusiems svečiams linkėjo Juknaičių seniūnas A. Gaubys.

Draugijų pirmininkai atvyko ne tuščiomis – kas saldumynų, kas pačių kurtus kūrinius dovanojo šilutiškiams. Visos komandos buvo paruošusios menines programėles, tad netrūko nei dainų, nei vaidybos, nei humoro. Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Juškėnas pažadėjo, kad kitąmet visi sąskrydžio dalyviai bus kviečiami į Kretingą.

Sąskrydis baigėsi bendra neįgaliųjų himnu tapusia E. Kučinsko atliekama daina „Ne vieni, ne vieni“, o išvykstantys išsakė susižavėjimą Juknaičių gyvenvietės grožiu ir dėkojo už linksmas akimirkas, praleistas kartu.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas