Kasdienybės rūpesčius nuplukdė jūra

Vakarais Šventojoje skambėjo jonaviškių dainos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonava: 

Marius Glinskas „Bičiulystei“ rašo apie jonaviečių poilsį prie jūros.

„Lietavos“ ansamblis mini dešimtmetį.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos nariai penkias liepos dienas svečiavosi Baltijos pajūryje, Šventojoje. Pasidžiaugta įpusėjusios vasaros malonumais, pajausta reabilitacijos nauda.

Pirmiausia po keturių valandų kelionės autobusu visus pasitiko Šventosios mokymo ir reabilitacijos centro šeimininkė Adelė Petrutienė. Ji, atverdama vartus, atvykusius poetiškai pasveikino, supažindino su trumpalaikio įsikūrimo tvarka, priminė bendrabūvio taisykles, perspėjo, kad pasiilgtos saulės glamonių taip pat reikia saugotis. Pasisveikinę su jūra, keliautojai vėl sugužėjo į centro kiemą, kur tradiciškai vyko jonaviečių vakaronė. Išgirdę dviejų akordeonų, kalbinamų Laimos Stakeliūnienės ir Nijolės Antanavičienės rankomis, pasažus, į laisvai improvizuotą renginį įsiliejo ir čia pat apsistojusieji alytiškiai. Ir vieni, ir kiti sutartinai dzūkiškai užtraukė „Pasvarscyk, untela“, prisiminė savo krašto romansus, pavingiavo valso ritmu. Smagioji humoro grupė „Rykštė“, tiksliau, į Šventąją atvykusioji jos dalis, parodė keletą jonavietės Angelės Bortkevičienės režisuotų scenos paveiksliukų. Čia pat paaiškėjo, kad šios draugijos vokaliniam ansambliui „Lietava“ sukanka dešimt metų, tad organizacijos pirmininkė Valerija Lopetienė dainininkėms bei jų vadovei įteikė padėkos raštus, savo saldžiuoju, šmaikščiuoju prizu nustebino ir „Rykštės“ atstovės. Maža to, Vacės ir Stepono Apanavičių „duetas“ lietavietėms įteikė savo rankomis iškeptą ir papuoštą duonos kepalą su skaičiumi „10“.

Vakarais skardeno draugystės vakaronės, o dienomis jonaviečiai žvalgėsi po gražiai pasikeitusį miestelį. Vieni „Titaniko“ kavinėje klausėsi populiarių atlikėjų dainų, kiti mėgėjiškais fotoaparatais mokėsi „įamžinti“ jūron besileidžiančią saulę, kai kas net pamiklino ranką neseniai įrengtoje mažojo golfo aikštelėje.

Artėjant prie Jonavos, keliautojus pasitiko apniukęs dangus, šlapios pievos. „Mums kaip niekad pasisekė. Penkias dienas visus „laižė“ saulė, kvepėjo gubojos“, – sakė 47 Šventojoje pabuvoję draugijos nariai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas