Negalia – ne kliūtis bendrystei

Skaistgirio neįgaliųjų vadovė Zofija Pličaitė (viduryje) su ką tik pasveikintomis jubiliatėmis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Joniškio r.:

Skaistgirio seniūnaitė Vida Urbonienė „Bičiulystei“ rašo apie seniūnijoje gyvenančių neįgaliųjų veiklą.

Joniškio rajono neįgaliųjų draugija turi ne vieną padalinį seniūnijose. Vienas iš jų yra Skaistgiryje. Antri metai jam vadovauja veržli, nestokojanti vis naujų sumanymų Zofija Pličaitė. Tradiciškai neįgalieji kartkartėmis susirenka Skaistgirio parapijos salėje pabūti drauge. Šiomis patalpomis neįgaliesiems geranoriškai leido naudotis parapijos klebonas Andrius Trakšelis. Neįgalieji kiek jėgos leidžia prižiūri parapijos gėlynus, jų rūpesčiu atnaujinta ir parapijos salė, kuri nuo pat įrengimo, ketvirtį amžiaus, nebuvo remontuota. Kaip liaudies patarlė sako, „geru už gerą“.

Vasarai įsibėgėjus neįgalieji dar kartą susirinko pabūti kartu, pasidžiaugti nuveiktais darbais, suplanuoti ateities susitikimus, keliones ir kartu pasveikinti jubiliejus atšventusius savo padalinio narius. Tą dieną pasveikintos Ona Strakšienė, Angelė Adomavičienė, Stanislava Kaikarienė, Janina Kigienė negailėjo gražių žodžių padalinio vadovei. Bendraminčiai jubiliatams skaitė linkėjimus, prisiminė gyvenimo nuotrupas. S. Kaikarienė ir J. Kigienė padek­lamavo savo kūrybos eilėraščių. Neprailgo vasaros popietė gausiam būriui vieno likimo brolių ir sesių. Jie išsiskirstė namo vildamiesi rudenį vėl susibėgti, susėsti prie rudens gėrybėmis nukrauto stalo ir pasidalyti mintimis, išgyvenimais.

Padalinio vadovė Z. Pličaitė savo darbo nesureikšmina. Pasak jos, kažkas turi vadovauti. Zofija sako rūpestingumo išmokusi vaikystėje, o kur dar dešimtmečiai, praleisti auklė­jant jaunąją kartą mokykloje. Pareigos jai neleidžia ramiai užsisėdėti namuose. Mintys, rūpesčiai vis primena, kad yra reikalinga likimo broliams ir seserims. „Kol mes būsime reikalingi vieni kitiems, kol rinksimės pasibūti kartu, tol ir gyvuos mūsų padalinys“, – atsisveikinant sakė Z. Pličaitė, jai pritarė gausus būrys neįgaliųjų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas