Kelionė akims ir sielai

Kaišiadorių neįgalieji aplankė Kryžių kalną.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorys: 

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė „Bičiulystei“ parašė apie įdomią kelionę.

Būrelis Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos narių džiugiai nusiteikę išvyko į kelionę link Šiaulių. Labai graži mūsų Lietuva! Tik vasaros tokios trumpos, taip greitai prabėga. Atrodo, ką tik akį rėžė ryški pavasario žaluma, o jau pro langus šmėžuoja aukso spalva nunokę kviečių laukai, kuriuose darbuojasi kombainai. Na, bet visų nuotaika buvo pakili. Besidalydami savo rūpesčiais ir džiaugsmais, bematant privažiavome Šeduvos malūną.

Mus pakerėjo savo didybe besipuikuojantis malūnas, kruopščiai sutvarkyta aplinka, įrengti takeliai, tvenkinyje plaukiojančios žuvys. Viskas miela širdžiai. Ilgai gėrėjomės čia augančiais gėlynais. Malūnas buvo pradėtas statyti 1905 metais, per karą smarkiai apgriautas, o naujam gyvenimui prikeltas 2000 metais.

Malūno kavinėje pasivaišinę skaniais cepelinais ir kava iškeliavome link Jurgaičių piliakalnio, vadinamo Kryžių kalnu. Pralenkėme didelį būrį piligrimų, pėsčiomis keliaujančių nuo Šiaulių katedros link Kryžių kalno, kuriame tuo metu buvo švenčiami šiemetiniai Kryžių kalno atlaidai. Atlaidų mišiose buvo pašventinta atnaujinta koplyčia, menanti Šv. Jono Pauliaus II apsilankymą.

Kryžių kalne – šimtai tūkstančių įvairiausių kryžių, kop­lytstulpių, šventųjų statulėlių bei paveikslų su ant jų sukabintais rožiniais. Kryžių kalnas Katalikų Bažnyčios tikinčiųjų laikomas tikėjimo paminklu. Atvežėme ir mes pašventintus rožinius, tikėdamiesi sau, savo artimiesiems malonės.

Grįžome į namus tik vakarop pavargę, bet laimingi.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas