Veiklos yra, tik norėk, dalyvauk!

Skuodo rajono neįgalieji nusifotografavo prie Gutmanio olos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Skuodas:

Danutė Lekniuvienė „Bičiulystei“ atsiųstame laiške pasidalijo mintimis apie įdomią ir įtraukiančią Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos veiklą.

Bemaž kiekviena draugija, organizacija turi savo išskirtinį veiklos bruožą. Skuodo r. neįgalieji mėgsta keliauti, žvalgytis po artimesnius ar tolimesnius kraštus ir tuo praturtinti savo žinias, patirti gerų emocijų, pabendrauti vieni su kitais.

Pavasarį, gegužės pabaigoje, didelis būrys norinčių pamatyti Kroatijos grožį ir sužinoti daugiau apie šios šalies gyvenimą, draugijos pirmininkės Ramintos Zabitienės pakviesti, išsiruošė į kelionę. Netruko prabėgti savaitės viešnagė. Įdegę, sveiku nuovargiu paženklinti keliautojai grįžę ėmėsi planuoti kitas išvykas, veiklas.

Draugijos meninės raiškos būrelis, vadovaujamas Nijolės Jasienės, reguliariai rinkosi į repeticijas, ruošė programą – literatūrinę kompoziciją „Nuo ko prasideda pasaulis“. Programa buvo pristatyta Klaipėdos regiono neįgaliųjų sąskrydyje liepos mėnesį, kiek vėliau – ir Šventojoje, mokymo ir reabilitacijos centre. Žiūrovai šiltai ją priėmė. Kartu keliavo ir neįgaliųjų draugijos narių fotografijos darbų pa­roda. Sumanymus įgyvendinti labai padėjo finansinę paramą gavęs projektas „Mes nuo Bartuvos krantų - 2“, kuris tebevykdomas.

Rugpjūčio 11 d. draugijos nariai išsiruošė į naują kelionę – pasižvalgyti po Saldus ir Siguldos miestus (Latvija). Saldus – jaunas miestas, jam tik 160 metų ir čia gyvena apie 10 tūkst. gyventojų. Nuo seno čia daug kepyklėlių, verčiamasi bitininkyste, o nuo 1960 m. gaminami saldainiai „Karvutė“. Jie gaminami rankiniu būdu, tai labai sunkus darbas, tačiau įgudusios moterys čia dirba jau 10, 20, 40 metų... Gamina net 18 rūšių „Karvutes“, be jų, dar ir įvairių skonių marmeladinius saldainius, kepa pyragus. Visiems gaminiams naudojami tik natūralūs produktai.

Buvome ir Siguldos pilies komplekse, kur drąsiausieji galėjo iš aukštai pasidairyti po apylinkes. Lankėmės populiariausiame Latvijos muziejuje – Turaidos muziejaus rezervate, teikiančiame galimybę susipažinti su klestėjusiu viduramžių pilies gyvenimu. Išvaikščiojome daugybę menių, išėję į atvirus balkonus, gėrėjomės nepaprastai gražiomis apylinkėmis, itin kruopščiai prižiūrimais parkais. Maloniai visus nuteikė Dainų kalnas, „apaugintas“ skulptūromis. Viena jų – J. Rainiui, Latvijos poetui. Stebėjomės įdomia, apipinta legendomis Gutmanio ola.

Neįgaliųjų draugijos patalpose veikia užimtumo amatų neįgaliesiems būrelis, jo vadovė Lina Daukantienė. Lina su darbštuolėmis būrelio narėmis, jų rankdarbiais atstovavo Skuodo rajonui neįgaliųjų birželio mėnesį Klaipėdoje vykusioje šventėje „Būkime kartu“.

Ateičiai Neįgaliųjų draugija yra numačiusi ne mažiau įdomių veiklų: baigs įgyvendinti projektą, kvies neįgaliuosius kelionėn į Šiluvą, rengs rudens darbus vainikuojančią vakaronę. Veiklos yra, tik norėk, dalyvauk!

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas