Kartu mes stipresni

Sporto šventės „Kartu mes stipresni“ akimirkos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

 Mažeikiai: 

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Zofija Valatkienė „Bičiulystei“ atsiųstame laiške papasakojo apie smagią sporto šventę.

Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacija antrą kartą organizavo rajono neįgaliųjų sporto šventę „Kartu mes stipresni“. Dalyviai jėgas išbandė bėgimo triračiu, smiginio, šachmatų, rankų lenkimo, krepšinio, bokštų statymo, bočios, integruoto futbolo rungtyse.

Šventėje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Mažeikių, Plungės, Akmenės, Šiaulių neįgaliųjų organizacijos, vienijančios žmones, sergančius cerebriniu paralyžiumi, Mažeikių rajono seniūnijų ir bendruomenių neįgalieji, juos lydintys asmenys. Mūsų organizacija aktyviai bendrauja su Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija, jos prezidentu Anatolijumi Čupkovu. Jo dėka šiais metais į neįgaliųjų sporto šventę atvyko Kauno krašto neįgaliųjų sporto klubo „Santaka“ pirmininkė Irena Sadauskienė ir narys Ovidijus Bartninkas, Kauno kolegijos Sporto vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas (jis yra projekto „Integruotas futbolas“ koordinatorius Lietuvoje) ir katedros lektorė Jūratė Martinonytė. Jie surengė integruoto futbolo varžybas, kuriose neįgalieji dalyvavo kartu su negalios neturinčiaisiais.

Integruoto futbolo taisyklės yra kitokios nei įprasto futbolo. Kiekvienas futbolininkas aikštėje turi individualų vaidmenį, kuris priklauso nuo sportininko neįgalumo ir judesių koordinacijos lygio, todėl didesnes galimybes turintys žaidėjai gali būti komandos draugų pagalbininkai ir atlikti jų veiksmus atitinkamose situacijose. Šios varžybos sukėlė didžiulį susidomėjimą, nes niekas iš neįgaliųjų negalėjo patikėti, kad jie gali žaisti futbolą.

VšĮ centro „Eik“ direktorė Aušra Kriškoviecienė iš Vilniaus su savo komanda profesionaliai vedė bėgimo triračiais „RaceRunner“ varžybas. RaceRunning – inovatyvi, atskira neįgaliųjų sporto šaka, sujungianti bėgimą ir važiavimą dviračiu, buvo pradėta plėtoti 1991 m. Pirmas „RaceRunner“ (bėgimo triratis) buvo sukonstruotas 1989 m. Danijoje. Šis triratis yra specialiai pritaikytas žmonėms, sergantiems cerebriniu paralyžiumi, ir leidžia neįgaliajam judėti be jokių kitų pagalbinių priemonių. Dėl to šis triratis teikia galimybę dalyvauti varžybose neįgaliesiems, kurie turi ir pusiausvyros sutrikimų.

Valerijus Denisovas (VšĮ centras „Eik“ treneris, UAB „Vildoma“ konstruktorius – įrangos EIK kūrėjas) pristatė neįgaliesiems pritaikytą reabilitacijos treniruoklį EIK. Lietuvos mokslininkų sukurtas treniruoklis skirtas asmenims, patiriantiems pusiausvyros laikymo ir judėjimo sunkumų po operacijų, insultų, patyrusiems stuburo traumas, sergantiems cerebriniu paralyžiumi ir kenčiantiems nuo kitų sveikatos sutrikimų.

Visi šventės dalyviai buvo geranoriškai, draugiškai ir labai sportiškai nusiteikę. Rankų lenkimo, bočios, smiginio, krepšinio, bokštų statymo, jėgos virvės traukimo varžybas padėjo vesti profesionalai iš sporto klubų „Mažeikių švyturys“, Šiaulių „Entuziastas“, Sedos „Sedula“. Mažiausieji džiaugėsi „Burbuliatoriaus“ muilo burbulais, visi šventės dalyviai vaišinosi Mažeikių šaulių kuopos virta koše ir arbata. Sportininkus ir jų palaikymo komandas pasveikino šventės globėja Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė ir įteikė didžiulį skanumynų krepšį. Neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas A. Čupkovas ir Mažeikių cerebrinio paralyžiaus asociacijos pirmininkė Zofija Valatkienė visus prisidėjusius prie šios gražios šventės apdovanojo padėkos raštais.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas