Turininga diena Dzūkijoje

Vilkaviškio neįgalieji prie Merkinės apžvalgos rato.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškis: 

Onutė Liukinevičienė redakcijai atsiųstame laiške papasakojo apie įdomią išvyką į Dzūkiją.

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos nariai buvo išvykę pasižvalgyti po Dzūkiją. Vienas iš kelionės tikslų – Druskininkai, ten vykęs sūrių festivalis. Pakeliui stabtelėjome, aplankėme daug įdomių ir gražių vietų.

Pirmiausia pasigėrėjome gražiai tvarkomais, gėlynais išpuoštais Lazdijais. Paskui grožėjomės Merkinės piliakalniu, kopėme į 25 metrų aukščio apžvalgos bokštą. Tiesa, jo viršūnę pasiekė tik ištvermingiausieji. Iš čia atsivėrė nepakartojama panorama, įspūdinga Merkio ir Nemuno santaka. Merkinėje aplankėme Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią, Viešpaties Kryžiaus cerkvę.

Toliau mūsų laukė garsioji Merkinės piramidė. Ją 2002 m. pastatė Povilas Žėkas. Mums atvykus Povilas giedojo giesmę, jaunimas grupelėmis meditavo. Norėjosi kuo daugiau sužinoti apie piramidės įkūrėją ir pačią piramidę. Skaitėme nuorodas, pasisėmėme gydomojo vandens.

Dalydamiesi patirtais įspūdžiais, vykome į Druskininkus. Pakeliui aplankėme A. Česnulio, vieno geriausių Dzūkijos skulptorių, sodybą, kurioje esantys medžio drožiniai ir kompozicijos – tai tik dalis per 30 metų autoriaus sukurtų darbų. Kieme stovi šeimininko suręstas vėjo malūnas. Keturiuose jo aukštuose išdėstyta A. Česnulio drožinių ekspozicija. Nuo malūno leidomės Ratnyčėlės upelio link, kur driekiasi unikali Rūpintojėlių siena. Upelio pakrantėje eksponuojama kompozicija „Žmogaus ir medžio gyvenimas“. Visi autoriaus darbai yra unikalūs, skirtingi, gyvybingi.

Toliau kelias vedė į Druskininkus. Mus pasitiko Druskonio ežeras su jame trykštančiu fontanu. Vilniaus alėjoje šurmuliavo mugė, sūrių festivalis. Apžiūrėjome gaminius, dalyvavome sūrio gaminimo procese, ragavome ir nusipirkome įvairių tautybių sūrdarių pagamintų sūrių. Bevaikštinėdami alėja išvydome ir „aukštyn kojom“ pastatytą namą. Vaizdas buvo tikrai keistas. Ekskursiją organizavusi draugijos pirmininkė Valė Masiliūnienė supažindino su kurorto gydyklomis, netoliese esančiu fontanu, kuris vakarais, grojant muzikai, suspindi įvairiomis spalvomis.

Eidami panemune, grožėjomės įspūdingu gamtovaizdžiu. Atsigaivinome kurorte trykštančiu gydomuoju mineraliniu vandeniu „Hermis“. Keletas keliauninkų susigundė paplaukioti laivu Nemuno vingiais.

Pavakariop visi pakilome į ledo areną. Daugelis nė nežinojo, kad ir vasarą Lietuvoje galima rasti sniego, paslidinėti.

Važiuodami namo dar stabtelėjome apžvalgos aikštelėje, aptarėme kelionės įspūdžius. Pirmininkė V. Masiliūnienė pakvietė rugpjūčio 26 d. važiuoti į Jurbarke vyksiančią neįgaliųjų bendruomenės mugę-koncertą „Būkime kartu!“, kur koncertuos mūsų draugijos ansamblis, o savo rankdarbius pristatys užimtumo klubas.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas