Pakvietė poezijos šventė „Į rudenį varteliai atkelti“

Į poezijos šventę suvažiavo didelis būrys kūrėjų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Biržai:

Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys su „Bičiulystės“ skaitytojais redakcijai atsiųstame laiške pasidalijo įspūdžiais iš čia rengiamos tradicinės poezijos šventės.

Paskutinėmis vasariškomis dienomis Radvilų pilyje vyko jautrių širdžių, šiltų jausmų, lyriškų eilių ir skambių dainų kupina šventė, kurią surengė Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubas „Svajokliai“. Šiemet ją pavadinome „Į rudenį varteliai atkelti“.
Pasitikti rudens ir pasidalyti savo mintimis atvyko literatai iš Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio, Anykščių, Skapiškio (Kupiškio r.), Rokiškio, Biržų. Pirmą kartą pas mus svečiavosi Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ narės. Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas ir Seimo nario V. Rinkevičiaus padėjėja Stasė Eitavičienė.

Skambiomis dainomis džiugino Pasvalio kultūros centro Raubonių skyriaus saviveiklininkai, vadovaujami Lidijos Zagorskienės. Žemaitiška tarme savo kūrybą pristačiusios „Vingiorykštės“ literatės perdavė ir Plungės mero sveikinimus.
Šventės dalyviai atsivežė savo išleistų knygų, kuriomis dalijosi su gerbėjais, knygų draugais.

Poezijos šventės vedėjai.

Pirmą kartą Biržuose viešėjo savo eilėms muziką sukūręs ir jas pavertęs dainomis Antanas Stugys iš Radviliškio. Jautrūs ir lyriški posmai ne vienam suvirpino širdį. A. Stugys yra išleidęs savo kūrybos knygučių, bet poezijos šventėse retai dalyvaudavo. Judėjimo negalią turinčiam literatui, jausmingomis eilėmis džiuginančiam susirinkusiuosius, į poezijos šventes patekti iškyla kliūčių. Tačiau Biržuose tokie literatai ypač laukiami.

Pirmą kartą biržiečiams lyriškų eilių pateikė ir jaunas literatas Andrius Mickevičius. Radvilų pilyje neišdrįsusiam savo eilių skaityti, antrojoje šventės dalyje, kuri vyko Biržų rajono Socialinių paslaugų centro patalpose, į pagalbą atskubėjo literatė iš Plungės. Ji raiškiai ir jausmingai perteikė Andriaus atviraširdiškai jautrius ir lyriškus posmus.

Savo naujomis dainomis ir eilėmis džiugino pasvalietis Pranas Pliuška. Humoristiniais kūrinėliais garsėjantis Pranas „Svajoklių“ poezijos šventėse svečiuojasi jau ne pirmą kartą.

Savo kūrybą skaitė ir „Svajoklių“ klubo nariai, priklausantys ir rajono literatų klubui „Versmė“. Literatai labai pasigedo nuolatinės šventės dalyvės Zinaidos Jurėnienės linksmų pašmaikštavimų. Šiemet ji perdavė tik šiltus linkėjimus.
Esame dėkingi mokytojai Vladai Balbierienei už didžiulę pagalbą ruošiant ir pravedant renginį, klubo tarybos nariams, „Svajoklių“ klubo nariams, pagelbėjusiems organizuojant šventę, panevėžietei Daivai Palionytei-Batavičienei – už šventės emblemas bei rudenines puokštes. Dėkojame ir šventės dalyvius priėmusios J. Bielinio viešosios bibliotekos (Radvilų pilies) direktorei V. Vorienei bei Socialinių paslaugų centro direktoriui E. Šernui.

Dar viena prasminga šventė, atnešusi tiek daug gražių ir šiltų įspūdžių, paliks prisiminimuose ir širdyse tų žmonių, kuriems likimas suteikė nemažai išbandymų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas