Trys kelionės vienu užmoju

Jonavos neįgalieji sėmėsi sveikatos Nidoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonava: 

Marius Glinskas parašė apie Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos keliones.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugija rugsėjo pradžioje laikė savotišką kūrybiškumo egzaminą. Vienu užmoju teko surengti tris keliones, visas tris – skirtingais maršrutais.

Pirmiausia suburta penkiolikos žmonių grupė, trokštanti aplankyti Nidą. Kaip netrokš, jei pasižvalgyti į visas puses kviečia didingoji Parnidžio kopa, jei turizmo informacijos centre egzotinėmis spalvomis nušvito tarptautinis dailininkų pleneras, pasakojantis apie slaptingąją Indiją ir Nepalą, jei evangelikų liuteronų bažnytėlėje suskambo sostinės vario kvinteto „Po baroko skliautais“ akordai.

Nors pasirinktąjį penkiadienį beveik nuolat lynojo, jonaviečiai naudojosi menkiausiomis prošvaistėmis ir drąsino vienas kitą ne tik „kultūrintis“, bet ir nueiti prie jūros, pabraidyti po bangų skalaujamą paplūdimį, pasisemti sveikatos.

Grįžtant namo ties Juodkrante visi apžiūrėjo pilkąsias kopas, prieš kelis šimtmečius užpusčiusias žvejų kaimelius, o miško keliuku kirtę siauriausią nerijos ruožą, vėl išvydo ramutėlę jūrą, kuri nesutrukdė į saujas prisirinkti ir gintaro skeveldrėlių.

Vieniems besižvalgant pajūryje, kiti patraukė į sostinėje šurmuliavusią šventę „Tau, Vilniau“. Čia nusidriekusioje mugėje ne vienas pardavė savo floristikos kūrinį ar nertą skrybėlaitę, vilniečiams ypač patiko medžio drožėjo Broniaus Sedlecko „ežiukai“. Šiemet senolis juos patobulino – priklijavo ausytes, tad darbeliai dar labiau primena mielus miško gyvūnus.

Du draugijos pasiuntiniai – Mykolas Kručas ir Gražina Čekavičienė – Vepriuose sėmėsi literatūros kūrimo išmonės. Sėkmės jiems mintyse linkėjo ir plunksnos sesė Danutė Kuliavienė, negalėjusi dėl sveikatos kartu išvykti, bet ketinanti netrukus „Bičiulystei“ vėl parengti naujų eilių pluoštelį.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas