Rudenį pasitiko prie jūros

Zarasų neįgalieji smagiai leido laiką prie jūros.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Zarasai:

„Bičiulystei“ laiškelį atsiuntusi Zarasų rajono Dusetų seniūnaitė Virginija Mazūrienė papasakojo apie šio rajono neįgaliųjų poilsį Šventojoje.

Zarasų rajono neįgalieji paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31-ąją, išvyko 5 dienoms pailsėti į Šventąją. Kad kelionė neprailgtų, Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vilhelmina Dubnikova sugalvojo užduotį, kurią reikėjo įvykdyti važiuojant autobusu. Kiek­vienam nariui buvo išdalyta po gražų atviruką, ant kurio reikėjo parašyti palinkėjimus, net nežinant, kuriam nariui jis bus skirtas.

Gerokai į pavakarį draugijos nariai pasiekė Šventąją ir įsikūrė visai šalia jūros, Lietuvos neįgaliųjų mokymo ir reabilitacijos centre. Poilsiautojus svetingai pasitiko centro administratorė Adelė Pet­rutienė, kuri visą viešnagę ir rūpinosi, kad neįgalieji puikiai praleistų laiką šiame centre.

Neįgaliųjų centre yra treniruoklių, tad norintys sportuoti turėjo galimybių. Dalis poilsiautojų pasinaudojo centro šiaurietiškom lazdom ir ėjo su jomis pajūriu po kelis kilometrus.

Užimtumo salėje susirinkę draugijos nariai išsitraukė po atviruką ir garsiai perskaitė linkėjimus. Buvo išrinkti ir gražiausi linkėjimai, jų kūrėjams buvo įteikti prizai.

Savo kūrybos eilėraščius skaitė draugijos narė Jūratė Kesilytė, kuriai prasitarus, kad svajoja išleisti eilėraščių rinkinį, grupės nariai vieningai nusprendė prisidėti ir paaukoti pinigų knygos leidybai. Tai labai graži ir prasiminga neįgaliųjų iniciatyva, kuri parodo, kad susitelkus galima įgyvendinti ir pasiekti užsibrėžtus tikslus, svajones.

Grupei vieningai nutarus buvo aplankytas Klaipėdos delfinariumas, pramogų parkas HBH netoli Šventosios. Draugijos pirmininkė V. Dubnikova šiemet prie jūros stengėsi nuvežti naujus draugijos narius, kurie nepamena, kada paskutinį kartą ten buvo.

5 poilsio dienos prabėgo kaip akimirka. Oras pasitaikė geras ir saulutė nepašykštėjo savo spindulių.

Labiausiai Neįgaliųjų draugijos pirmininkės širdis džiaugėsi matant džiaugsmingus draugijos narių veidus, šypsenas, gerą nuotaiką ir vieni kitiems skleidžiamą šilumą. Tokios kelionės naudingos ne tik sveikatai, bet ir dėl naujų pažinčių, vienas kito pažinimo ir susibičiuliavimo.

Smagu, kad šios grupės stiprybė ir yra vieningumas, pagarba, tolerancija vieni kitiems. Kuo draugija šiltesnė, atviresnė, tuo daugiau prasmingų darbų ir idėjų gali įgyvendinti.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas