Kėdainiai. „Prozos aruodų“ šventėje – kėdainiškių sėkmė

Kelionės į Budraičius (Kelmės r.) organizatorė Leokadija Mockienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Augenija Vaitkevičienė rašo apie prasmingą kūrėjų renginį.

Grupė Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos narių dalyvavo kasmetiniame prozininkų renginyje Budraičiuose (Kelmės r.), kur gyveno ir kūrė prozininkas Ignas Viržintas. Šios kelionės organizatorė Leokadija Mockienė šiais metais kartu su literatais į šventę pakvietė ir autorinių giesmių grupę „Arti“, kuri susirinkusiesiems dovanojo savo kūrybos giesmių.

Prozininkų kūriniai sudėti į knygą „Prozos aruodai“, kurią kiekvienas dalyvaujantis gavo dovanų. Kūrėjo žmona Justina Viržintienė, puoselėdama rašytojo Igno atminimą, jau 16 kartą organizuoja jo atminimui skirtus renginius ir padedant Kelmės rajono savivaldybei išleido šią knygą.

Šia proga organizuojamas ir prozos kūrinių konkursas. Šiemet jame dalyvavo 36 autoriai. Už apsakymą „Šventasis Gralis“ pirmąją vietą laimėjo gydytoja Rima Petrilevičienė, atstovaujanti Kėdainių literatų klubui „Varsna“. Pirmą kartą šiame konkurse prizininke tapo Leokadija Mockienė – antroji vieta jai skirta už meniškiausią apsakymą „Likimo vingiai“. Apdovanojimo sulaukė ir Eugenija Kranauskienė už kūrinį „Ar įvertino?!“ Pranciškos Stradomskienės pasaka „Ropė“ renginio metu buvo net suvaidinta.

Kėdainiečių pasirodymas taip visiems patiko, kad jie buvo pakviesti į Tytuvėnų bažnyčią dalyvauti naktinėje „Marijos radijo“ laidoje. Grįžo patenkinti, pasisėmę dvasinių turtų ir patirties.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas