Zarasai. Rankdarbiai džiugina neįgaliųjų širdis

Moterų rankose gimsta gražiausi rankdarbiai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Dusetų seniūnaitė Virginija Mazūrienė „Bičiulystei“ parašė apie Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos užsiėmimus.

Nuo rudens Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai renkasi kurti rankdarbių. Užsiėmimus veda zarasiškė draugijos narė Janina Zavackienė. Janina moko neįgaliuosius megzti virbalais, nerti vąšeliu ir velti vilną šlapiuoju būdu.

Miela žiūrėti, kaip draugijos narės susikaupusios renkasi vilnos spalvas, derina jas, šlapina, muiluoja, kočioja vilną, besistengdamos išgauti reikiamą formą. Velti nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tai darbas, reikalaujantis atidumo, kruopštumo, kūrybingumo. Bet pasistengus gimsta puikūs darbai.

Rankdarbių kūrimas neįgaliesiems – ne tik prasminga, turininga veikla. Kurdami jie labai šiltai bendrauja. Veiklos žmones suartina, taip gimsta įvairios idėjos ir planai tolesniems darbams. Veikdami kartu neįgalieji nesijaučia vieniši, iš užsiėmimų kambarėlio aidi juokas, nuotaikingi pokalbiai. Žmogus nesutvertas būti vienas. Jei tik turi galimybę, jis turi būti tarp žmonių. Kaip sako užsiėmimų lankytoja, net nesinori eiti namo, atrodo, būtum čia ir būtum. Laikas kuriant rankdarbius praskrieja žaibišku greičiu.

Smagu, kad neįgalieji moka džiaugtis smulkmenomis, buvimu su kitais draugijoje, negrimzta į rudeninę depresiją gelstant lapams, pliaupiant dažnam lietui.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas