Biržai. Šilti ir nuoširdūs literatų klubo susitikimai

Susitikimai kas kartą vis kitokie, tačiau visada šilti ir labai reikalingi.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ laišką atsiuntęs Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ vadovas Egidijus Saldys pasidalijo įspūdžiais iš kuriančiųjų susitikimo.

Lietingais rudens takais Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubo „Svajokliai“ nariai ir svečiai skubėjo į Socialinių paslaugų centrą. Čia vyko Kupiškio rajono Skapiškio literatų klubo „Liktarna“ pirmininkės Aldonos Lavickienės trečiosios knygos „Likimo vėjai“ pristatymas. Ši idėja kilo dar Biržuose vykusios poezijos šventės „Į rudenį varteliai atkelti“ metu.

A. Lavickienė labai aktyvi visuomenininkė, kupina įvairiausių idėjų, su optimizmu ir humoru žvelgianti gyvenimui į akis, maloniai bendraujanti, priklausanti ir Labdaros paramos fondui „Baltasis balandis“. A. Lavickienės iniciatyva gimė humoro konkursas „Humoro medis“, balandžio pirmomis dienomis rengiamas Skapiškyje. Humoras atsispindi ir A. Lavickienės kūryboje, ir gyvenime. Gal todėl ją dažniausiai ir matome besišypsančią draugų apsuptyje.

Jau greitai bus metai, kai pradėjome draugiškus susitikimus su literatais iš kitų rajonų ir klubų. Šios idėjos iniciatorė – taip pat Skapiškio literatų klubo „Liktarna“ vadovė.

Gausus susirinkusiųjų būrys įdėmiai klausėsi ištraukų iš naujojo romano „Likimo vėjai“ bei Skapiškio moterų ansamblio „Gija“ atliekamų dainų.

Jau tapo įprasta tokiuose susitikimuose pasveikinti tą mėnesį gimusius „Svajoklių“ klubo narius. Nepamirštame ir dėl sveikatos atvykti nebegalinčiųjų. Jiems sveikinimus siunčiame į namus. Džiaugiamės ir naujais nariais, skatiname, kad kiekvienas įgytų drąsos savo kūrybą pristatyti klausytojams. Pradžioje lengviau skaityti bendraminčiams ir sulaukti jų palaikymo. Naujas klubo narys Andrius Mickevičius pagaliau išdrįso savo kūrybą skaityti viešai pats. Nors pirmieji bandymai gana nedrąsūs, bet pasiekimai jau matyti. „Svajoklių“ klubo nariai labai džiaugiasi, kai prisijungia naujų kūrėjų. Visus stengiamės išklausyti, padrąsinti. Nesvarbu, ar tai tik pirmieji bandymai, ar jau patirties turinčio žmogaus kūryba.

Kaip patirtis rodo, daugelyje klubų neįgalieji, ypač judantys vežimėliais, yra nepageidaujami, tačiau „Svajoklių“ klube susirinkusieji visi lygūs ir laukiami. Į draugišką būrį įsilieja visi, kuriuos vienija pomėgis kurti. Drauge maloniai praleidus laiką užsimiršta sunkumai, mažiau galvojame apie ligas, nes mintyse išlieka gražios akimirkos, eilėraščiuose išlieti klubo narių išgyvenimai ir džiaugsmai.

Nekantriai laukiame naujų susitikimų, kurie kas kartą vis kitokie, tačiau visada šilti ir labai reikalingi, išvaduojantys iš slegiančios vienatvės.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas