Jau 8 metus Kaune veikianti nevyriausybinė organizacija VšĮ „Kartu stipresni“ šiais metais įgyvendina projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje 2022“, kuris yra iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto vadovė Inga Dulinskienė sako pirmą kartą pastebėjusi, kad projektų vykdymas gali būti pagristas tikru bendradarbiavimu, o ne tik konkurencija.
Po susitikimo – planai ortopedinės avalynės kompensavimo tvarkai keisti
Antroji diskusija „Ortopedinės avalynės kokybė ir prieinamumas“ surengta Seime. Lietuvos neįgaliųjų draugijos (LND) iniciatyvą aptarti sudėtingus ortopedinės avalynės skyrimo klausimus palaikė Seimo narės Monika Ošmianskienė, Orinta Leiputė.
Advokacija – būdas apginti žmonių su negalia teises
Negalios advokacija skamba labai sudėtingai. Iš tiesų advokacija gali būti vadinama ir nevyriausybinių organizacijų veikla, kai veikiama siekiant viešo intereso, šiuo atveju – žmonių su negalia teisių. Ką daryti, kad jūsų balsas būtų išgirstas ir prisidėtų prie pokyčių visuomenėje, kalbėta Kaune surengtuose mokymuose „Negalios advokacija“.
Negalios reforma – nežinios daugiau nei aiškumo
Negalios reforma – jau finišo tiesiojoje. Ji svarstoma Seimo komitetuose, pristatoma spaudos konferencijose, aptariama įvairiuose posėdžiuose, apie tai aktyviai diskutuojama socialiniuose tinkluose. Klausimų ir abejonių – tikrai daug. Žmonės su negalia neslepia baimių ir nežinios dėl ateities. Kaip būsimus pokyčius vertina Lietuvos neįgaliųjų draugija? Apie tai kalbamės su LND pirmininku Ignu Mačiuku ir teisininke Agne Klemanskiene.
Išgyvenimo iššūkis – 173 eurai mėnesiui
Šalpos pensija Lietuvoje – 173 eurai. Tokio dydžio išmoką gauna asmenys, kurie neturi sukaupę minimalaus darbo stažo ir negalią įgijo būdami vyresni negu 24 metų. Seimo narės Monikos Ošmianskienės nuomone, šie žmonės yra diskriminuojami ir tokią situaciją būtina keisti.
Po supervizijų – daugiau įkvėpimo dirbti geriau
Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) asocijuotiems nariams ir kitoms socialinėje srityje dirbančioms organizacijoms Kaune ir Marijampolėje surengė supervizijas. Tokie užsiėmimai padeda įveikti sudėtingas situacijas, užkirsti kelią gresiančiam perdegimui.
Negalios reforma: ar tikrai reikia baimintis?
Planuojama negalios reforma kelia nemažai klausimų. Viešojoje erdvėje diskutuojama, ar planuojami pokyčiai iš tiesų pagerins žmonių su negalia situaciją. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijoje pristatydama planuojamus pokyčius, tikino, kad permainos geriau užtikrins žmonių su negalia teises ir padidins jų įsitraukimą.
Į lengvai suprantamos kalbos kūrimo procesą įsitraukė ir menininkai
Valakupių reabilitacijos centre surengtos unikalios kūrybinės dirbtuvės, kuriose žinomi Lietuvos menininkai pirmą kartą kūrė iliustracijas lengvai suprantamai kalbai. Kurdami draugišką komunikaciją, lengvai suprantamą kalbą, mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame įtraukią Lietuvą.
Pokyčiai reabilitacijos srityje ir teikia vilties, ir neramina
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vykdydama sveikatos įstaigų reformą, numato nemažai pokyčių ir reabilitacijos srityje. SAM atstovai teigia, kad pokyčiai pagerins reabilitacijos paslaugų prieinamumą, o jomis besinaudojantys nuogąstauja, kad pablogės galimybės gauti sanatorinį gydymą.
Laisvė judėti – ambicingas užmojis tampa realybe
Susisiekimo ministerijos organizuotame renginyje „Laisvė judėti kiekvienam“ pristatyti transporto sektoriaus pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pokyčiai ir išsikeltas ambicingas tikslas – iki 2027 m. viešąjį transportą pritaikyti individualių poreikių turintiems žmonėms. Ministerija pažymi, kad pertvarka paskatins ne tik kardinalų viešojo transporto parkų performavimą, bet ir stočių, stotelių, miesto gatvių ir šaligatvių infrastruktūros atnaujinimą.