VšĮ „Kartu stipresni“ įsitikino – dirbant kartu rezultatai geresni.

Jau 8 metus Kaune veikianti nevyriausybinė organizacija VšĮ „Kartu stipresni“ šiais metais įgyvendina projektą „Kompleksinės socialinės reabilitacijos paslaugos neįgaliesiems bendruomenėje 2022“, kuris yra iš dalies finansuojamas Neįgaliųjų reikalų departamento ir savivaldybės biudžeto lėšomis. Projekto vadovė Inga Dulinskienė sako pirmą kartą pastebėjusi, kad projektų vykdymas gali būti pagristas tikru bendradarbiavimu, o ne tik konkurencija. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (1 Komentarai)

Į mokymus susirinko LND asocijuotų narių vadovai iš visos Lietuvos.

Negalios advokacija skamba labai sudėtingai. Iš tiesų advokacija gali būti vadinama ir nevyriausybinių organizacijų veikla, kai veikiama siekiant viešo intereso, šiuo atveju – žmonių su negalia teisių. Ką daryti, kad jūsų balsas būtų išgirstas ir prisidėtų prie pokyčių visuomenėje, kalbėta Kaune surengtuose mokymuose „Negalios advokacija“. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

LND pirmininkas Ignas Mačiukas ir teisininkė Agnė Klemanskienė.

Negalios reforma – jau finišo tiesiojoje. Ji svarstoma Seimo komitetuose, pristatoma spaudos konferencijose, aptariama įvairiuose posėdžiuose, apie tai aktyviai diskutuojama socialiniuose tinkluose. Klausimų ir abejonių – tikrai daug. Žmonės su negalia neslepia baimių ir nežinios dėl ateities. Kaip būsimus pokyčius vertina Lietuvos neįgaliųjų draugija? Apie tai kalbamės su LND pirmininku Ignu Mačiuku ir teisininke Agne Klemanskiene. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Seime surengtoje spaudos konferencijoje kalbėta apie itin mažas žmonių su negalia gaunamas išmokas.

Šalpos pensija Lietuvoje – 173 eurai. Tokio dydžio išmoką gauna asmenys, kurie neturi sukaupę minimalaus darbo stažo ir negalią įgijo būdami vyresni negu 24 metų. Seimo narės Monikos Ošmianskienės nuomone, šie žmonės yra diskriminuojami ir tokią situaciją būtina keisti.  

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Supervizijų užsiėmimai vyksta nedidelėse, maždaug 10 žmonių grupelėse.

Lietuvos neįgaliųjų draugija (LND) asocijuotiems nariams ir kitoms socialinėje srityje dirbančioms organizacijoms Kaune ir Marijampolėje surengė supervizijas. Tokie užsiėmimai padeda įveikti sudėtingas situacijas, užkirsti kelią gresiančiam perdegimui. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Planuojama negalios reforma kelia nemažai klausimų. Viešojoje erdvėje diskutuojama, ar planuojami pokyčiai iš tiesų pagerins žmonių su negalia situaciją. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Justina Jakštienė, Seimo Neįgaliųjų teisių komisijoje pristatydama planuojamus pokyčius, tikino, kad permainos geriau užtikrins žmonių su negalia teises ir padidins jų įsitraukimą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Keramikei Viktorijai Bitinaitei Stankevičienei buvo smagu išbandyti naują kūrybinį amplua.

Valakupių reabilitacijos cent­re surengtos unikalios kūrybinės dirbtuvės, kuriose žinomi Lietuvos menininkai pirmą kartą kūrė iliustracijas lengvai suprantamai kalbai. Kurdami draugišką komunikaciją, leng­vai suprantamą kalbą, mažiname stigmą apie negalią, skatiname įvairovę bei kuriame įtraukią Lietuvą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vykdydama sveikatos įstaigų reformą, numato nemažai pokyčių ir reabilitacijos srityje. SAM atstovai teigia, kad pokyčiai pagerins reabilitacijos paslaugų prieinamumą, o jomis besinaudojantys nuogąstauja, kad pablogės galimybės gauti sanatorinį gydymą. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Vairuotojo valdomu keltuvu patogu patekti į autobusą.

Susisiekimo ministerijos organizuotame renginyje „Laisvė judėti kiekvienam“ pristatyti transporto sektoriaus pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pokyčiai ir išsikeltas ambicingas tikslas – iki 2027 m. viešąjį transportą pritaikyti individualių poreikių turintiems žmonėms. Ministerija pažymi, kad pertvarka paskatins ne tik kardinalų viešojo transporto parkų performavimą, bet ir stočių, stotelių, miesto gatvių ir šaligatvių infra­struktūros atnaujinimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2