Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), vykdydama sveikatos įstaigų reformą, numato nemažai pokyčių ir reabilitacijos srityje. SAM atstovai teigia, kad pokyčiai pagerins reabilitacijos paslaugų prieinamumą, o jomis besinaudojantys nuogąstauja, kad pablogės galimybės gauti sanatorinį gydymą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Vairuotojo valdomu keltuvu patogu patekti į autobusą.

Susisiekimo ministerijos organizuotame renginyje „Laisvė judėti kiekvienam“ pristatyti transporto sektoriaus pritaikymo individualių poreikių turintiems žmonėms pokyčiai ir išsikeltas ambicingas tikslas – iki 2027 m. viešąjį transportą pritaikyti individualių poreikių turintiems žmonėms. Ministerija pažymi, kad pertvarka paskatins ne tik kardinalų viešojo transporto parkų performavimą, bet ir stočių, stotelių, miesto gatvių ir šaligatvių infra­struktūros atnaujinimą.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (1 Komentarai)

Konferencijoje „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas: kaip ir kodėl?“ dalyvavo per 200 paslaugų teikėjų ir ekspertų.

Apie 250 socialinėje srityje dirbančių įstaigų, organizacijų atstovų, ekspertų ir praktikų, buvo susirinkę į konferenciją, kurioje dvi dienas diskutavo, kas yra socialinių paslaugų kokybė ir kaip ją pasiekti. Vienas iš būdų įsivertinti – EQUASS Assurance kokybės sertifikavimo sistema. Pagal šią sistemą įsivertino ir kokybės sertifikatus gavo apie 120 socialinių paslaugų srityje dirbančių įstaigų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Henrika Varnienė įsitikinusi: šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, valstybė turi sudaryti galimybes atsikvėpti nuo slaugos.

Gegužės 5-ąją visoje Europoje minima savarankiško gyvenimo diena. Ta proga M. Mažvydo bibliotekoje surengta diskusija apie tai, kaip galima būtų geriau padėti artimuosius slaugančioms šeimoms, kad jos galėtų gyventi neatsisakydamos darbo, poilsio, socialinio gyvenimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Transporto priemonių pritaikymą išbando žmones su negalia vienijančių organizacijų atstovai. Aurelijos Babinskienės nuotr.

Seimo komitetuose pradedamas svarstyti Transporto veik­los pagrindų įstatymo pakeitimo projektas. Šiuo įstatymu siekiama užtikrinti žmonių lygiavertį judumą viešojo transporto priemonėmis ir pasiekti, kad nuo 2022 m. lapkričio 1 d. visos naujai įsigyjamos viešojo transporto priemonės būtų pritaikytos regos, klausos, fizinę ar intelekto negalią ir kitiems individualių poreikių turintiems žmonėms. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Ugnė Šakūnienė.

Seime pristatant 2021 m. Vyriausybės veiklos ataskaitą, daugelis ministrų, paklausti, ką nuveikė negalią turinčių žmonių labui, turėjo ką pasakyti. Opozicija net pradėjo stabdyti ministrų atsakymus, motyvuodama, kad šiai temai skiriama per daug laiko. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)

Komanda ruošiasi važiuoti pas klien­tą į namus.

Nuo vasario 1-osios Techninės pagalbos neįgaliesiems centras prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (TPNC) pradėjo teikti bandomųjų mobiliųjų komandų paslaugą – judėti padedančia priemone žmogus aprūpinamas jo gyvenamoje vietoje. Asmens namuose apsilankiusių TPNC darbuotojų komanda parenka tinkamą priemonę, ją pritaiko pagal individualius poreikius, apmoko, kaip naudotis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Margarita Čeglienė augina sunkios negalios sūnų.

Seimo narė Monika Ošmianskienė su grupe parlamentarų užregistravo Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas, kuriomis numatoma kiekvienoje savivaldybėje įsteigti neįgaliųjų reikalų koordinatoriaus pareigybę. Pasidomėjome, kokios būtų tokio koordinatoriaus funkcijos ir kokias problemas jis spręstų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 2