Aldona BALSEVIČIENĖ. Jei įvyktų...

Kūryba
Nustatymai

* * *

Mano širdis dirba, tuksi – žinau, nors to negirdžiu. Ji sugeba taip švelniai atlikti savo darbą. Matyt, nenori manęs atitraukti nuo žemiškų rūpesčių. Jei įvyktų stebuklas, galėčiau išleisti širdį pasivaikščioti. Ryte ji pamatytų švintantį dangų, pasisveikintų su kylančia aušra, kuri nuauksintų snaudžiančias marių bangeles. O gal pasisveikintų su rūku, gaubiančiu mišką, trobesius, gatves. Rūkas netrukdytų širdžiai pamatyti permainų mano krašte.

Širdis sugebėtų prašnekinti vėją – susigūžusį, piktą. Ji mokėtų taip pažvelgti, kad vėjas nusišypsotų, nurimtų ir švelniai glamonėtų pušų viršūnėles.

Gal širdis norėtų ir su jūra pasisveikinti? Gal palinkėtų besileidžiančiai saulei ramybės, atokvėpio. Nepraeitų manoji širdis nepakalbinusi krūmelių, uogienojų, nepakalbėjusi su paukšteliais, stirnelėmis, o gal išdrįstų briedį, šerną pašnekinti?

Labiausiai norėčiau, kad širdis aplankytų man brangius žmones, kurių jau žemėje nebėra. Metams bėgant vis labiau suvokiu, kiek liko neišsakyta, kiek neklausinėta. Dabar gailiuosi, kad tiek mažai žinau apie mamos, tėvo vaikystę, jaunystę. Atrodė, laiko užteks, o jo vis maža.

Vaikščiok, manoji širdie, aplankyk visus draugus, paguosk paliegusius. Kiekvienas žmogus žemėje spindi žvaigžde. Tik to spindesio dažnai nepamatome. Neseniai teko girdėti, kai viena moteris, paklausta, kiek jai metų, atsakė, kad gyvena dovanotus metus, dovanotą amžių. Ji manė, kad perkopus 70-metį metai yra dovana. Dovana mums visiems.

Sako, kad širdis gali būti akmeninė, iškentusi daug vargo, kančių. Gal bevaikščiodama širdis sugebėtų prakalbinti akmenį? Juk jis moka žemėje pasislėpti, ašara sužibėti, keleivį paguosti, pailsinti ant savo plačios nugaros.

Pavargusi, gerumo apgaubta sugrįžk, širdie, tu daug matei, daug patyrei. Tu sugebėsi padaryti mane dar geresnę, matančią visus šalia esančius. Sugebėsi sušildyti žemę ir žmogų.

Aldona BALSEVIČIENĖ
Juodkrantė

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt