Karolis VILKAS. Juoda ir balta artėjant gegužei

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba
Nustatymai

„Sveiki, aš Karolis, man 26 metai. Nuo paauglystės turiu ligą, vadinamą raumenų distrofija, dėl kurios negaliu judėti. Bet nereikia manęs gailėti! Priešingai, noriu jums visiems būti įkvėpimas, kad nereikia pasiduoti. Nors negaliu daugelio dalykų, kuriuos galite jūs, stengiuosi gyventi kuo pozityviau. Rašyti pradėjau visai neseniai. Kadangi dėl ligos mokyklą privalėjau baigti namuose, galbūt visko puikiai ir neišmokau. Bet stengiuosi išmokti. Žingsnis po žingsnio visi tobulėjame. Tikiuosi, kad padėsite augti kartu su jumis…“, – rašė savo lyriniame dienoraštyje „Juoda ir balta“ jonavietis Karolis Vilkas. Pradėjo šį dienoraštį 2016-ųjų vasarį, užbaigė 2017-ųjų gegužės viduryje. Vaikino viltis liejosi trumpomis laiko ženklais ir piešiniais paženklintomis miniatiūromis. Jas tęsti sutrukdė Nebūtis, nuo kurios neapsaugojo nei medicina, nei pramokta anglų kalba, nei aplankiusi drovi, bet atvira meilė, kurią dabar, vėl artėjant gegužei, prisiminkime su jo artimaisiais, draugais, mokytojais...

Žingsnis po žingsnio

Žingsnis po žingsnio artėjant link šilumos meilė surakina visą kūną. Vienas jos žvilgsnis sukelia begalinį džiaugsmą ir laimės jausmą. Širdis nori nepaleisti, būti visada kartu, negalvoti apie jokias problemas. Tik saldžiai mylėti, saugoti, viską iškentėti kartu. Būti bepročiais ir dalintis džiaugsmu. Jeigu ji verks, smarkiai apkabinti, nubraukti ašaras ir ištarti „myliu“.

Saugoti jos švelnią šypseną, ignoruoti tai, ką mala pavydūs žmonės, bėgti nuo visko kartu. Meilės kristalai akių gelmėse šviečia kerinčia šviesa. Naktį gulėti pievoje po spindinčiu dangum, sugalvoti žvaigždėms vardus. Neskriausti vienam kito, jei šiluma tikra. Apglėbti meilės sparnais. Ir jei kuris nors ims skęsti skausmo gelmėse, tempti už rankos į gyvenimą. Juk meilė – ne tik chemija. Tai šiluma, saugumas, džiaugsmas, supratimas bei siekis sukurti laimingą ateitį lyg pasaką, kartu sulaukti senatvės ir dar tada mylėti taip, kaip pirmą kartą.


Vieniša naktis

Dar viena vieniša naktis. Laikas taip lėtai slenka. Nemiga. O mintyse tik ji ir jos šypsena, tas kupinas žavesio kristalų žvilgsnis. Sapnų pasauliuose atrandu ją, širdis plaka vis greičiau. Siela ir kūnas trokšta jos. Ji tapo mano sudegusia viltimi. Tik ją pamačius užvaldo šypsena, norisi kovoti dėl geresnio rytojaus. Ji mano grožis, ji mano tamsa ir šviesa, mano aistra. Kai pasiklausai jos balso bent minutę, širdį aplanko džiaugsmas. Visada noriu tik su ja užmigti, niekada neskaudinti, niekada nepalikti. Žiūrint į ją net trūksta oro, atrodo, užvaldo mano vidinį pasaulį. Tikrovės nebejaučiu, nežinau, kas bus toliau.


Pradingo jau

Einu per šlapią smėlį. Krenta verkiančio dangaus lašai. Žiūriu pro juos į ateinančias dienas, į savo planus ir kvailai šypsausi. Viskas, kaip ir anksčiau, sugriūna. Bent sekundę noriu pamatyti tavo veidą be kaukės, dengiančios jausmus. Pažiūrėk į žmones, kurių bijai, ir atsiverk. Įsileisk ką nors gražaus. Po kauke tiek daug spalvų – raudona, žalia, rusva, ruda, juoda, balta. Noriu pamatyti jas visas ir dar ką nors, jei slepi. Nebijok tu manęs, nes ir pats esu ne šventas, tik noriu tapti tavo draugu. Eikim tolyn, ateis laikas, ir tu man viską atskleisi. Neišsiskirkim po žvaigždėtu dangumi. Dangus mėlynas, jis vis nori mus pagauti, nusitempti ten, kur viskas tobula. Bet mums to nereikia, mes vienas kitam tobuli ir sukursime savo tobulą pasaulį. Iš smulkių stiklo dalelyčių, kurias atpūtė vėjas – tai buvo ženklas.

Žvilgsniai susitinka, ir kaukė guli sudužus. Tu atvėrei man savo slapčiausius jausmus, norus. Šalta, pikta, nejauku, šlykštu – kiek daug iškentėjai. Išgirstu malonų balsą šnabždant: „Dabar aš tau reikalinga, kai neturiu nieko, kai esu be nieko, kai atidaviau visą save. Ką dabar darysime? Kur kursime tobulą pasaulį?“ O aš atsakau: „Ten, kur bus laimingos mūsų širdys, brangioji.“ Apsikabinome ir... pradingo slapta meilė – trapūs troškimai.

Karolis VILKAS, Jonava

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt