Poezijos posmai skambėjo Lietuvai

Į poezijos kūrėjų šventę Jurbarke susirinko gausus būrys neįgaliųjų.

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Mūsų karta turi unikalią galimybę – paminėti Valstybės atkūrimo šimtmetį. Šiai sukakčiai įprasminti skiriami įvairūs renginiai, koncertai, parodos.

Viena iš tokių gimtadienio dovanų – Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos organizuota „Gegužės burtų“ poezijos šventė. Ją žodžiais „Viskas čia juk mano. Ir visur čia aš“ pradėjo jurbarkiečių literatų klubo „Švieselė“ prezidentė Onutė Čirvinskienė.

Susirinkusiuosius pasveikino rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Vida Pieniutienė, savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė, Seimo nario Ričardo Juškos padėjėja Liudmila Norkaitienė, Socia­linės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Inga Kornikaitė.

O. Čirvinskienė, kviesdama pasiklausyti eilių, palydėdama jaukiu žodžiu, šiltai pristatinėjo kiekvieną svečią. O sugužėjo šie iš arti ir toli. Iš Vydūno šalies atvyko šilutiškiai. Iš Klaipėdos krašto miestelio, pro kurį teka dešinysis Rusnės intakas Gėgė, – Pagėgių neįgaliųjų draugijos kūrėjai. Literatai atvyko ir iš Raseinių, Kėdainių, Vilkaviškio, Šakių. Žinoma, atskubėjo ir namiškiai.

Jau gražia tradicija tapo Jurbarko rajono neįgaliųjų draugijos ansamblio „Draugystė“ koncertas. Valdo Žemaičio vadovaujami ansambliečiai dovanojo keletą mielų kūrinių apie „gražios šalies gražius žmones“, jų svajones, sapnus ir troškimus.

Bibliotekos, kuri taip svetingai į savo šviesius namus jau kelintąsyk įsileidžia šią šventę, direktorė Rasida Kalinauskienė pasidžiaugė galėjusi išgirsti tiek lig šiol jai dar nematytų kūrėjų skaitomų gražių posmų. Todėl lyg simbolį draugijos pirmininkei ji dovanojo fotoalbumą „Neregėta Lietuva“.

Tėvynė, Vydūno žodžiais tariant, žmogui taip daug reiškia todėl, kad visa čia patirta pirmąkart. O iš Vasario 16-osios signatarų rankų gavome ne tik Valstybės pamatus, bet ir priesaką ją saugoti, turtinti, gražinti, stiprinti.

Čia – mūsų žemė, apginta senolių,
Piliakalnius čia supa legenda.
Tad susiburkim, sesės, broliai,
Nes čia juk – mūsų Lietuva.
                            (O. Čirvinskienė)

Sveikinu „Gegužės burtų“ sumanytojus, organizatorius, kurių pastangomis draugystė, šiltas ir nuoširdus žodis sujungia tolimiausių šalies rajonų žmones. Tegul nenutrūksta ši bičiulystė. Tegul gyvuoja ši šventė. Vardan tos Lietuvos.

Rita MOCKELIŪNIENĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt