Gražina ČEKAVIČIENĖ. Kodėl pensininkai neemigruoja? Kiek man metų?

Ritos Mockeliūnienės nuotr.

Kūryba
Nustatymai

Humoreskos

Kodėl pensininkai neemigruoja? 

Su žmona anksčiau pešdavomės, kokias laidas žiūrėsime. Aš širdyje vis dar buvau jaunas, tad žiūrėdavau sportą, o solidumo dėlei – politiką. O maniškė kaip įstrigo serialų džiunglėse, taip ir liko nuo jų priklausoma. „Tu pažiūrėk, kokios ten moterys, kaip pasipuošusios“, – aikčioja ji. Pažiūrėjau aš kartą ir išsigandau: žiūri jie vienas į kitą ir labai ilgai nesikalba, lyg abu būtų ufonautai. Vyrai pasipuošę tunikom, apsiavę šlepetėm, vienas karolius užsikabinęs vaikšto, o jau jų moterys tokiais dažytais veidais (nesvarbu, koks amžius), o jau brangenybių prisikrovusios, užtat ir sėdi namuose, nes gatvėje kaipmat jų netektų. Ir apdarai jų auksu tviska, lyg priešrinkiminės mūsų kandidatų kalbos. Apie papročius net nekalbu – ne mano vyriškam protui suprasti. Tad, kad nesipyktumėm, nupirkau dar vieną televizorių ir, maniau, bus taika. Kur tau! Ją pradėjo dominti įvairios temos, ypač emigracijos problemos. Supykau:

– Kiek metų sėdėjai uždaryta? Ką, neatsimeni, kai važiavai į brolišką užsienį, štirlicas grupę lydėjo.

– Na, tai buvo tada, bet dabar gali važiuoti kur nori.

– Tai ir važiuoja pasaulio pamatyti, save parodyti. Būtum jauna – ir tu lėktum. Gal kokį užsienietį suviliotum ir prie altoriaus nutemptum. Jo ir pensija būtų tris kartus geresnė, ir dėmesys didesnis negu čia.

– Bet jeigu visi išsivaikščios, – aimanavo manoji.

– Sugrįš. Lėkė airiai, lėkė ispanai – sugrįžo, – raminau ją ir staiga supratau, kodėl pensininkai beveik neemigruoja, – va, jeigu mes pensininkai, emigruotumėm, tikrai prasidėtų krizė.

– Nusišneki, – papūtė žmona gurklį.

– Pensiją užsidirbai? Užsidirbai iki gyvos galvos. O čia imi ir emigruoji. Ką daryti? Kur tavęs ieškoti? Tu ne nusikaltėlė, tu gyva, kur tau pervesti pensiją? O kas būtų, jeigu visi pensininkai emigruotų? Kas sėdėtų ant suolelių nagrinėdami amžiną temą: „Jeigu aš būčiau prezidentas... Kas važiuotų į sostinę gerti nemokamos kavos? Kas užpildytų vaistinėse „laimingas valandas“? Kas sugebėtų išgyventi iš neišgyvenamos pensijos?

– Sako, ten laidojimo paslaugos brangios, – įsiterpė ji.

– Bet žemė visur vienoda. Gi nelėksi ten, kur kremuoja ant kranto, kaip tavo seriale. Suprask, ne ant verslininkų, o ant pensininkų laikosi valstybė. Ne su mūsų kojom nulėkt iki Lenkijos, perkam čia.

Žmona nusiramino, įniko į serialą, o aš pakartojau mintyse auksinę išmintį: gerai ten, kur mūsų, pensininkų, nėra.

 

Kiek man metų?

Esu balzakiško plius... amžiaus dama. Tokiame amžiuje tampa aišku, kad pasitelkusi odos perlopytojų pastangas jaunystės nesusigrąžinsi, o ir daugumai pensininkių jos tėra miražas. Neapgaudinėkim savęs – gyvenimas tarsi metų laikai.

Po įstatymo, kurį išmąstė sveikatos guru, šventei nutariau pasigaminti prancūzišką patiekalą, kuriam reikia šlakelio baltojo vyno acto. Namuose jo nebuvo, tad teko apsilankyti prekybos centre. Gerai, kad laik­rodis rodė vidurdienį. Išsirinkusi reikalingą prekę artėjau prie kasos. Kasininkė, metusi žvilgsnį į prekę, garsiai išrėkė:

– Dokumentą rodyk.

– Kodėl? – nesupratau.

– Kad turi dvidešimt vienerius metus, – nežiūrėdama į mane tėškė ji.

– Turiu beveik tris kartus po dvidešimt, kurį pademonstruoti: pavasario, vasaros ar rudens?

Ji pakėlė akis ir maloniai pasmalsavo:

– Tai kiek trūksta iki apvalaus skaičiuko?

– Trijų metų, – atsidusau.

– Negaliu parduoti, – pergalingai tarė pardavėja.

– Kodėl? – vėl nesupratau.

– Padalink penkiasdešimt septynis iš trijų, kiek gausi?

Sutrikau. Staiga už manęs stovintis solidaus amžiaus vyras kreipėsi į kasininkę:

– Turiu atliekamus trejus metus, dovanoju juos poniai, – parodė į mane. Kasininkė pritariamai linktelėjo galvą, nuskenavo prekę, paėmė pinigus ir riktelėjo: „Judam“.

Pajudėjau iš mirties taško, o grįžusi namo pažvelgiau į vienintelį sąžinės nepraradusį veidrodį klausdama – veidrodėli, kiek man metų? Ir... ar vyno actas priklauso iki tam tikro amžiaus draudžiamų gėrimų grupei?

Apspėkit, ką man atsakė veid­rodis? Pasiūlė užduoti šį klausimą asmens pasui ir sveikatos guru.

Gražina ČEKAVIČIENĖ 
Jonava

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt