Gražina ČEKAVIČIENĖ. Generiniai dantys

Kūrybos laboratorija
Nustatymai

Humoreska

Sodroje ledai išplauks,
Sužaliuos lazda,
Ir ateis tavo eilė
Išsižiot tada.

Didžiausią Dievo dovaną – dantis gauname dykai. Tačiau įžengus į gyvenimo rudenį ir vis labiau gelstant sveikatos lapeliams, nustojame šypsotis. Kodėl? Peržvelkime į statistiką: 90 procentų pensininkų kaip mėgstamiausią patiekalą įvardijo cepelinus. Štai jums ir atsakymas. Nesišypsome, nes neturime dantų, o cepelinus galima valgyti nekramtant.

Tad atsidūrusi kryžkelėje pasukau į odontologo kabinetą. Paties vyriausiojo. Tyrinėdamas mano žiaunas, santūriai pasibaisėjo kolegų vykdytais remonto darbais, atvedusiais į griovimo baigtį. „Reikalingi dveji implantai“, – burbtelėjo. „Ir cepelinai“, – pagalvojau.

Išgirdusi implantų kainą, aiktelėjau. „Kodėl tokie brangūs? – pasmalsavau. – Ir kiek procentų nusiderėsime?“ „Deramasi turguje, o jums kompensuosim beveik pusę implanto“, – išgirdau. Ir dar pridūrė: „Kai ateis eilė.“ Matydamas mano neviltį, paguodė: „Kompensuojamieji jums nieko nekainuos, tačiau taip pat turėsite sulaukti eilės.“

Pasipiktinau. „Jūsų siūlomi teršia aplinką, neatsparūs likimo smūgiams ir t.t.“, – dėsčiau argumentus. Ir čia man toptelėjo geniali mintis: „Pakeiskite juos generiniais, kaip kad man pakeitė vaistus nuo širdies. Sakė, jeigu netiks, tai pakeis širdį.“

Vyriausiasis odontologas šyptelėjo ir paaiškino: „Jie ir bus generiniai, o vėliau...“

Aš negirdėjau, ką jis pasakė, nes nudžiugau supratusi, kad bent mano liežuvis originalus, jo nereikia keisti. Mano amžiaus moteriai – tai svarbiausias padargas.

P.S. Pasirodo, man teks dar keletą metų valgyti cepelinus, nes eilė belaukiant generinių dantų ilga kaip kelias, kuris veda... Na, patys žinote kur.

Gražina ČEKAVIČIENĖ
Jonava

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt