08
S, Gruo
10 Nauji straipsniai

Gražina ČEKAVIČIENĖ. Generiniai dantys

Kūryba
Nustatymai

Humoreska

Sodroje ledai išplauks,
Sužaliuos lazda,
Ir ateis tavo eilė
Išsižiot tada.

Didžiausią Dievo dovaną – dantis gauname dykai. Tačiau įžengus į gyvenimo rudenį ir vis labiau gelstant sveikatos lapeliams, nustojame šypsotis. Kodėl? Peržvelkime į statistiką: 90 procentų pensininkų kaip mėgstamiausią patiekalą įvardijo cepelinus. Štai jums ir atsakymas. Nesišypsome, nes neturime dantų, o cepelinus galima valgyti nekramtant.

Tad atsidūrusi kryžkelėje pasukau į odontologo kabinetą. Paties vyriausiojo. Tyrinėdamas mano žiaunas, santūriai pasibaisėjo kolegų vykdytais remonto darbais, atvedusiais į griovimo baigtį. „Reikalingi dveji implantai“, – burbtelėjo. „Ir cepelinai“, – pagalvojau.

Išgirdusi implantų kainą, aiktelėjau. „Kodėl tokie brangūs? – pasmalsavau. – Ir kiek procentų nusiderėsime?“ „Deramasi turguje, o jums kompensuosim beveik pusę implanto“, – išgirdau. Ir dar pridūrė: „Kai ateis eilė.“ Matydamas mano neviltį, paguodė: „Kompensuojamieji jums nieko nekainuos, tačiau taip pat turėsite sulaukti eilės.“

Pasipiktinau. „Jūsų siūlomi teršia aplinką, neatsparūs likimo smūgiams ir t.t.“, – dėsčiau argumentus. Ir čia man toptelėjo geniali mintis: „Pakeiskite juos generiniais, kaip kad man pakeitė vaistus nuo širdies. Sakė, jeigu netiks, tai pakeis širdį.“

Vyriausiasis odontologas šyptelėjo ir paaiškino: „Jie ir bus generiniai, o vėliau...“

Aš negirdėjau, ką jis pasakė, nes nudžiugau supratusi, kad bent mano liežuvis originalus, jo nereikia keisti. Mano amžiaus moteriai – tai svarbiausias padargas.

P.S. Pasirodo, man teks dar keletą metų valgyti cepelinus, nes eilė belaukiant generinių dantų ilga kaip kelias, kuris veda... Na, patys žinote kur.

Gražina ČEKAVIČIENĖ
Jonava

 

dnt_puslapyje_pirmas
SRfondas_puslapyje_antras
rėmėjai
TAIP PAT SKAITYKITE
rubrika portale TV3.lt