Ema (dešinėje), Sonata ir Eglė su Lėja.

Užsibrėžus Lietuvoje pertvarkyti globos įstaigas nesitikėta, kad intelekto ir psichosocialinę negalią turinčių žmonių grįžimas į visuomenę sulauks tokios bendruomenių baimės ir pasipriešinimo. 

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Rūta Kupčinskaitė su vyru Tadu.

Beveik du mėnesius vykę ne pirmus metus rengiami „Delfi Metų moters“ rinkimai Marijampolėje gyvenančiai Rūtai Kupčinskaitei pateikė ne vieną staigmeną. Pirmiausia ji netikėtai sužinojo, kad buvo pasiūlyta į šių rinkimų nominantes, vėliau – kad sulaukė didelio portalo skaitytojų palaikymo ir pateko į antrąjį rinkimų etapą, ir galiausiai – pelnė „Delfi Metų moters“ titulą. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Socialinės tinklalaidės „Ieškau atsakymų“ vadovė Alvita Butmanaitė.

„Gyvoji biblioteka“ – tai atviri, drąsūs ir nuoširdūs pokalbiai su įvairią patirtį turinčiais žmonėmis apie jų gyvenimus ir išgyvenimus, stereo­tipines visuomenės nuostatas ir būtinybę keisti požiūrį. Daugiau kaip dešimtmetį su žmonėmis bendravusios „gyvosios knygos“ ieško naujų formų ir būdų pasiekti kuo platesnę auditoriją. „Gyvosios bibliotekos“ savanorių komanda pristato naują socialinį projektą – tinklalaidę „Ieškau atsakymų“ ir kviečia tapti jos klausytojais bei dalyviais. Apie tai, kas paskatino imtis šio projekto, kalbamės su tinklalaidės sumanytoja ir vadove Alvita Butmanaite

Palikite komentarą (2 Komentarai)

Vaido Kuliausko ir Mindaugo Stanevičiaus iniciatyva Vilniuje pradėjo veikti „Asistentinis taxi“.

Europos savarankiško gyvenimo dieną į sostinės gatves išriedėjo žmonėms su negalia į visavertį gyvenimą grįžti padėsiantis „Asistentinis taxi“. Dviejų neįgaliųjų vežimėliais judančių vaikinų – Vaido Kuliausko ir Mindaugo Stanevičiaus – iniciatyva taksi paslauga atsirado iš poreikio negalią turintiems žmonėms laiku ir saugiai nuvykti ne tik į gydymo, ugdymo įstaigas, bet ir aktyviai gyventi. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Elanas nusifilmavo „Netflix“ seriale apie karą.

Elanas Nemodrukas šiuo metu vadovauja automobilių servisui. Prieš gerus 3 metus atrodė, kad vyro gyvenimas suskilo į šipulius. Vis dėlto jis rado jėgų stotis ant kojų, prisitaikė gyventi su pasikeitusiu kūnu, ėmė mokytis, sėkmingai įsidarbino ir pradėjo viską iš naujo. Elanas įsitikinęs – kaip gyvenime seksis, priklauso tik nuo tavęs paties. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Asta Rekštienė.

Jau tapo gražia tradicija Kovo 11-ąją, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, apdovanoti žmones, kurie atsakingai ir nuoširdžiai dirba, padėdami nelaimės ištiktiems, drąsiai puola į ugnį ir vandenį, kad išgelbėtų kito žmogaus gyvybę, garsina Lietuvą mokslo ir meno pasiekimais. TV3 televizijos inicijuoto projekto „Lietuvos garbė“ „Metų atsidavimo“ statulėlė šiemet įteikta porą savo gyvenimo dešimtmečių neįgaliesiems paskyrusiai Gyvenimo namų sutrikusio intelekto asmenims Kėdainiuose direktorei Astai Rekštienei.

Palikite komentarą (0 Komentarai)