2015 m. „Bičiulystės“ archyvo nuotr.

Kartu su Lietuvos atgimimu pradėtas leisti, nemažai išbandymų atlaikęs „Bičiulystės“ laikraštis savo veiklą baigia. Žmonėms su negalia skirto informacinio leidinio poreikis niekur nedingo, tačiau pasikeitus valstybės paramos leidybai tvarkai, netekome būtino finansinio pagrindo.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Zarasuose vykusioje akcijoje neįgaliojo vežimėlį išbandė ir meras.

Vis garsiau skamba raginimai Tarptautinę žmonių su negalia dieną nerengti koncertų, juolab patiems sau nedainuoti, nesidžiaugti savivaldybių atstovų sveikinimo kalbomis ir padėkos raštais, o iš esmės įvertinti esamą situaciją, organizuoti dalykiškas diskusijas, siekti pokyčių. Šiemet Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje, Zarasuose ir Vilniuje vyko socialinė akcija „Pasimatuok negalią“, kurioje buvo skatinama ne tik pasijausti negalią turinčiu žmogumi.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)

Mėgėjų grupės dalyviams startas duotas.

Priešpaskutinį rugpjūčio sekmadienį Vilnių užtvindo dviratininkų banga – čia vyksta didžiausia dviračių šventė Baltijos šalyse. Jau 13 kartą surengtame „IKI Velomaratone“ dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. dviračių sporto entuziastų. Tradiciškai į trasą leidosi ir prie vežimėlių varytuvus prisitaisę, ir ant dviračių sėdę, ir su triračiais sportuojantys žmonės su negalia. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Knygos „Diskriminacijos veidai“ pristatymo akimirka.

Lukiškių aikštėje įsikūrusioje erdvėje „Vilnius skaito“ pristatyta virtuali knyga „Diskriminacijos veidai“. Ją parašiusi žurnalistė Kristina Aržuolaitienė daug metų domisi žmogaus teisių temomis. Ji sako įsitikinusi, kad apie diskriminaciją verta kalbėti kuo daugiau, nes žmonės dažnai kitų teises pažeidžia dėl nežinojimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Sveikatos apsaugos ministerija netinkamai įgyvendina Lygių galimybių įstatyme įtvirtintas pareigas – Lietuvos gyventojams nesudaro vienodų sąlygų, nustatydama nepagrįstą amžiaus ribą dėl nemokamų prostatos vėžio tyrimų. Tai paaiškėjo ištyrus skundą dėl ankstyvosios diagnostikos tyrimų, kurie, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, nemokamai atliekami tik asmenims nuo 50 iki 69 metų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė už nuopelnus ginant žmonių su negalia teises apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 6