Knygos „Diskriminacijos veidai“ pristatymo akimirka.

Lukiškių aikštėje įsikūrusioje erdvėje „Vilnius skaito“ pristatyta virtuali knyga „Diskriminacijos veidai“. Ją parašiusi žurnalistė Kristina Aržuolaitienė daug metų domisi žmogaus teisių temomis. Ji sako įsitikinusi, kad apie diskriminaciją verta kalbėti kuo daugiau, nes žmonės dažnai kitų teises pažeidžia dėl nežinojimo. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Sveikatos apsaugos ministerija netinkamai įgyvendina Lygių galimybių įstatyme įtvirtintas pareigas – Lietuvos gyventojams nesudaro vienodų sąlygų, nustatydama nepagrįstą amžiaus ribą dėl nemokamų prostatos vėžio tyrimų. Tai paaiškėjo ištyrus skundą dėl ankstyvosios diagnostikos tyrimų, kurie, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, nemokamai atliekami tik asmenims nuo 50 iki 69 metų.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė už nuopelnus ginant žmonių su negalia teises apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro administracija diskriminuoja judėjimo negalią turinčius pacientus ir pacientes. Dėl nesutaisomo lifto riboto judumo asmenims nėra galimybių patekti į centro Psichosocialinės reabilitacijos skyrių.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Puikiai nusiteikęs Alytaus miesto neįgaliųjų draugijos ansamblis „Dzūkijos atgaiva“.

„Už miestą man ir tau“ – taip vadinosi Alytaus miesto šventės dalis, subūrusi negalią turinčius kūrėjus. Stipriausi muzikantai, rankdarbių kūrėjai iš viso regiono linksmino į šventę užsukusius miestiečius ir svečius. „Šį kartą renginys skirtas bendrystei, senųjų tradicijų puoselėjimui, stengėmės sudaryti galimybes kalbėti meno kalba“, – sakė renginį organizavusi Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ vadovė Viktorija Vitaitė. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Neįgaliųjų organizacijų atstovai Kultūros ministerijoje diskutavo, kaip užtik­rinti, kad žmonių su negalia kultūrinės programos išliktų.

Neįgaliųjų organizacijų įgyvendinamos kultūrinės iniciatyvos pastaruoju metu atsidūrė ant išlikimo ribos – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) joms beveik neskiria lėšų, o gauti finansavimą iš įvairių Kultūros ministerijos kuruojamų programų labai sudėtinga. Neįgaliųjų organizacijos susitiko su Kultūros ministerijos atstovais pasikalbėti apie tai, kokie galėtų būti kultūrinių programų finansavimo būdai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Pastebėjus vaiko raidos sutrikimus, Laima Mikulėnaitė ragina kuo anksčiau kreiptis į specialistus.

Balandį minima ne tik Autizmo diena, visas šis mėnuo skirtas autizmo supratimui. Sparčiai daugėjant autistiškų vaikų, auga ir domėjimasis šiuo sveikatos sutrikimu. Virtualus pokalbis su Santaros klinikų Vaiko raidos centro Ankstyvosios reabilitacijos skyriaus vedėja, vaikų neurologe, socialine pedagoge Laima Mikulėnaite taip pat sulaukė didžiulio dėmesio – prie jo prisijungė net 1 200 autizmu besidominčių žmonių.

Palikite komentarą (1 Komentarai)

Negalią turintiems žmonėms evakuotis iš apšaudomų Ukrainos miestų daug sudėtingiau nei kitiems.

Besitęsiant karui Ukrainoje vis dažniau kalbama apie tai, kad ir Lietuva turėtų ruoštis galimai grėsmei. Ukrainos patirtis parodė, kad esant ekstremaliai situacijai sudėtingiausioje padėtyje atsiduria žmonės su negalia. Ar Lietuvoje esame pasirengę padėti šiems žmonėms? 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Palikite komentarą (0 Komentarai)

Visi ukrainiečių vaikai savaitgaliais kviečiami į nuotaikingą renginį.

Iš Ukrainos nuo karo pabėgo jau daugiau kaip 3 milijonai žmonių. Dalis iš jų – negalią turintys žmonės, kuriems likti karo niokojamoje šalyje ypač pavojinga – slėptuvės nepritaikytos, stringa medicininė pagalba, pradeda trūkti vaistų. Lietuva ėmėsi padėti šiems žmonėms, tačiau juos globojantieji teigia, kad labai sudėtinga patenkinti visus jų poreikius, trūksta ne tik būtiniausių priemonių, bet ir pagalbą pasiryžusių suteikti rankų. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 5