Ekspertai iš įvairių Šiaurės šalių dalijosi patirtimi, kaip užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę.

Vilniaus rotušėje vykusioje konferencijoje ekspertai iš įvairių Šiaurės šalių diskutavo, kaip užtikrinti vaikų ir jaunimo gerovę teikiant jiems reikalingą pagalbą ir įtraukiant juos į visuomenę. Didžiausias dėmesys skirtas vaikams iš pažeidžiamų grupių (migrantams, negalią turintiems, globojamiems). Bene dažniausiai konferencijoje skambėjo mintis, kad sprendžiant su vaikais susijusius klausimus labai svarbu išklausyti jų pačių nuomonę. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Dovilė Juodkaitė. Simona Aginskaitė.

Smurtas prieš moteris, ypač su negalia, labai opi tema. Negalią turinčios moterys vis dar neišdrįsta ne tik ieškoti pagalbos, bet ir kalbėti apie patiriamą smurtą. Kaip joms padėti? Ar išvis įmanoma pagelbėti? Apie tai kalbamės su Lietuvos negalios organizacijų forumo (LNF) prezidente Dovile Juodkaite ir komunikacijos projektų vadove Simona Aginskaite.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

VU surengta diskusija „Skirtingi, bet lygūs“.

Vilniaus universiteto (VU) studentų atstovybė, įgyvendindama programą „Be etikečių“, pristatė renginių ir projektų ciklą „Negalios savaitė“. „Be etikečių“ – nuo 2010-ųjų VU studentų atstovybės vykdoma programa, aktyviai veikianti socialiai pažeidžiamų grupių integ­racijos ir žmogaus teisių sferose. Šį kartą visą savaitę dėmesys buvo skirtas negaliai. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neskundžiama nutartimi patvirtino, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsakinga už profesinio mokymo ir mokymosi visą gyvenimą politiką, diskriminavo jauną moterį dėl jos negalios. Žmonių su negalia teisių ekspertai mano, kad ši precedentinė byla gali paskatinti pokyčius įtraukaus profesinio ir tęstinio ugdymo srityje. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Projekto „Musical Storytelling“ dalyviai.

Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė džiaugiasi: nepaisant pandemijos, šie metai draugijai itin darbingi. Birželį prasidėjęs renginių ir įvykių maratonas dar nesibaigė. Vis dėlto V. Vitaitė pasigenda valstybės dėmesio kultūrai. Jos teigimu, jei taip bus ir toliau, daug metų negaliųjų asociacijų vykdomos ir savo naudą įrodžiusios prog­ramos gali išnykti. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Filmo „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“ fragmentas.

Nuo lapkričio 12 d.  į kino teatrus visoje Lietuvoje atkeliauja lietuviškai dubliuota istorija visai šeimai – dokumentinis filmas „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“. Ruošiantis 2024 metų pokyčiams švietimo sistemoje, kai bendrosios paskirties mokyklos turės priimti visus vaikus – su negalia ar be, Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia visas Lietuvos šeimas pažiūrėti šį pozityvų filmą ir kalbėtis šeimos rate apie mūsų visų skirtingumą bei kaip tai mus praturtina.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Monika Ošmianskienė dažnai susitinka, bendrauja su negalią turinčiais žmonėmis.

Seimo narei, Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkei Monikai Ošmianskienei iššūkiai, su kuriais susiduria žmonės su negalia, buvo žinomi ir iki tampant Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nare, o netrukus – ir parlamentare. Aktyvi neįgaliojo vežimėliu judanti moteris, vadovaudamasi nuostata „Eini, darai, keičiasi“, buvo atkreipusi atsakingų institucijų dėmesį į ne vieną žmones su negalia jaudinančią problemą, paskatinusi imtis pokyčių. Jau beveik metai Monika – Seimo narė. Pasiteiravome, kaip čia jai sekasi ginti žmonių su negalia teises.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Spaudos konferencijoje Seime pristatyti NVO fondo sudarymo keitimo principai.

Lietuvoje aktyviai veikia per 15 tūkst. nevyriausybinių organizacijų (NVO). Didžiausias pagal projektinį finansavimą dirbančių nevyriausybininkų rūpestis – nepakankamas finansavimas. Šias prob­lemas turėjęs padėti spręsti NVO fondas vis dar nepradeda savo veiklos. Seimo narys Justas Džiugelis su grupe parlamentarų užregistravo Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo keisti NVO fondo sudarymo principą, kad būtų užtikrintas stabilesnis NVO ir Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) finansavimas.

Palikite komentarą (0 Komentarai)

Velomaratono dalyviai startui pasiruošę.

Jau tapo gražia tradicija prieš­paskutinį vasaros savaitgalį dviračių entuziastams susitikti Vilniuje ir leistis į smagių įspūdžių žygį. 12 kartą surengtame IKI velomaratone „Įveikti save“ 10, 20 ir net 30 kilometrų distanciją pasiryžo įveikti ir negalią turintys žmonės. Vieni jų į trasą leidosi neįgaliųjų vežimėliais su prie jų pritvirtintais varytuvais, kiti sėdo ne tik ant įprastų, bet ir ant dviviečių dviračių. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)

MO muziejaus kiemelyje buvo galima pabendrauti su menininku A. Gatavecku.

Mes visi – su negalia arba be jos – lygiai taip pat esame žmonės, visuomenės ir šeimos nariai, draugai, darbuotojai. Tokia svarbiausia Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos visuomenės informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ mintis. 

Palikite komentarą (0 Komentarai)
Puslapis 1 iš 18