Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga – įspūdingas reginys

Renginio dalyviai noriai fotografavosi su EP nare Vilija Blinkevičiūte.

Tolerancijos horizontas
Nustatymai

Šiais metais Tarptautinę neįgaliųjų dieną Lietuvos muzikų rėmimo fondas pakvietė paminėti Operos ir baleto teat­re. Daugiau kaip tūkstantis šalies neįgaliųjų organizacijų atstovų, socialinių darbuotojų, žmogaus teisių gynėjų turėjo galimybę mėgautis nuotaikinga Johano Štrauso operete „Vienos kraujas“. 

Jau 24 metus Lietuvos muzikų rėmimo fondas ir bendrija „Atgaiva“, vadovaujami Liucijos Stulgienės, Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga sukviečia negalią turinčius žmones ir jų globėjus į koncertą. Iš pradžių renginiai vyko sporto, kongresų rūmuose, vėliau – Nacionalinėje filharmonijoje. Šį kartą šventėje „Dainuok, širdie, gyvenimą“ neįgaliuosius svetingai pasitiko Operos ir baleto teatras. Jo vadovas Jonas Sakalauskas pasidžiaugė, kad pavyko surasti galimybę ir sutelkti kolektyvą papildomam spektakliui. Šis koncertas buvo skirtas Lietuvos 100-mečiui.

Į šventinį renginį Operos ir baleto teatre neįgalieji susirinko iš visos Lietuvos.

Sveikindamas renginio dalyvius sostinės meras Remigijus Šimašius išreiškė viltį, kad netrukus neįgaliuosius galės pakviesti į daug geriau jiems pritaikytus kultūros rūmus ant Tauro kalno. Į Operos ir baleto teatrą neįgaliųjų vežimėliais judantieji patekti gali, tačiau pritaikymas nėra patogus ir šiuolaikiškas.

Sveikinimą šventės dalyviams atsiuntė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, susirinkusiuosius pasveikino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė. Pasak L. Kukuraičio, reikia pripažinti, kad kalbant apie neįgaliųjų teises dar labai daug nepadaryta ir apie tai būtina kalbėti. Vis dėlto nemažai ir nuveikta, todėl Tarptautinę neįgaliųjų dieną jis pakvietė švęsti tai, kas padaryta.

Iš įvairių miestų ir miestelių į Vilnių atvažiavę neįgalieji tą dieną galėjo aplankyti muziejus, pasidairyti po šventėms besipuošiančią sostinę. Operetė „Vienos kraujas“ – žiūrovų itin mėgstama. Nuostabi lengva muzika, nuotaikingas siužetas sukuria pakilią šventinę nuotaiką. Pasibaigus koncertui neįgalieji operetės artistams negailėjo plojimų, ilgai nesiskirstė, skandavo „ačiū“. Pagrindinius vaid­menis atliko Liudas Mikalauskas, Rafailas Karpis, Tomas Pavilionis, Dovilė Kazonaitė ir kiti.

Nors L. Stulgienė apgailestavo, kad nepavyko gauti Kultūros ministerijos finansavimo Lietuvos muzikų rėmimo fondo ir bendrijos „Atgaiva“ įgyvendinamoms programoms, neįgalieji tikisi kitais metais vėl susitikti bent viename iš fondo surengtų koncertų, kurie visada pasižymi profesionalumu.

Aurelija BABINSKIENĖ
Aldonos Milieškienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje