Išrinkime lietuviškų „Oskarų“ nusipelniusius žmones ir iniciatyvas

Tolerancijos horizontas
Nustatymai

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu jau šeštą kartą rengia Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus. Labiausiai žmogaus teisių srityje 2018 metais nusipelniusiems asmenims ir iniciatyvoms apdovanojimų statulėlės bus įteiktos aštuoniose kategorijose: lyčių lygybės, įveiktos kliūties, Vaivorykštės (LGBT* lygiateisiškumo), atviros visuomenės, amžiaus, tautų dialogo, religijų ir įsitikinimų įvairovės, metų proveržio srityse.

Iki kovo 25 d. Lietuvos visuomenė balsuodama internete sprendžia, kas šio apdovanojimo nusipelnė labiausiai. Negalios sričiai šį kartą aktualiausias Įveiktos kliūties apdovanojimas, kuris skiriamas už fizinės, socialinės, kultūrinės, požiūrio ir (ar) kitokios kliūties sėkmingą įveikimą, užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje. Jį gauti pretenduoja 3 nominantai.

Festivalis „Nepatogus kinas“, filmo „Sengirė“ seansas neregiams.

Už pirmą kartą kino teatre ir filmų festivalyje neregiams ir silpnaregiams pritaikytą seansą. Festivalio filmo „Sengirė“ seanse buvo naudojamas garsinis vaizdavimas, kai, pasitelkiant sinchroninį pasakojimą, ausinėse balsu atkuriami ekrane matomi vaizdai. Kadangi buvo naudojamos ausinės, seanse neregiai ir silpnaregiai galėjo dalyvauti drauge su kitais žiūrovais.

Restoranas „Pirmas blynas“ ir jo įkūrėjas Timas van Wijkas.

Už verslą, kurio socialinė misija – padėti žmonėms, turintiems negalią, įsitvirtinti visuomenėje ir susirasti darbą. Vilniuje įsikūręs „Pirmas Blynas“ – tai pirmasis restoranas Lietuvoje, kuris įdarbina negalią turinčius žmones. Restoranas ne tik teikia maitinimo paslaugas, bet ir organizuoja socialinius bei mokomuosius renginius, taip skatindamas visuomenę atviriau priimti turinčiuosius negalią, permąstyti išankstines nuostatas.

Ramunė Šidlauskaitė ir Edmundas Buklys.

Už pilietišką kovą dėl rinkimų prieinamumo žmonėms su negalia. 2018 metais Ramunė ir Edmundas laimėjo bylą prieš Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Vilniaus miesto bei Vilniaus rajono savivaldybes dėl 2016 metų rinkimuose neužtikrintų sąlygų dalyvauti negalią turintiems žmonėms. Teismo sprendimas paskatino savivaldybes ir VRK ateinantiems rinkimams ruoštis itin atidžiai bei inicijuoti rinkiminių apylinkių pritaikymą.

Savo balsą visuomenė gali išreikšti internetu: https://lygybe.lt/apdovanojimai/

Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų statulėlės Valdovų rūmuose bus įteiktos kovo 28 dieną.

„Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje