Supažindino visuomenę su neįgaliaisiais

Neįgalieji kartu su moksleiviais kūrė idėjas, galinčias pagerinti sąlygas neįgaliesiems Marijampolėje.

Tolerancijos iššūkiai
Nustatymai

Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacija Marijampolėje surengė kūrybines dirbtuves. Šiame socialiniame renginyje dalyvavo 24 moksleiviai iš Marijonų ir Rygiškių Jono gimnazijos ir 15 negalią turinčių žmonių. Renginio dalyviai išklausė 4 pranešimus, iš kurių daugiau sužinojo apie neįgaliuosius ir jų gyvenimo ypatumus. 

Svajonė Rainienė pristatė neįgaliųjų gyvenimą ir galimybes bei perspektyvas Marijampolės mieste ir Marijampolės apskrityje; Rūta Kupčinskaitė pasidalijo gerąja patirtimi apie savarankiško gyvenimo pažinimą; Alvydas Kirkliauskas papasakojo, kaip per socialines veiklas ir sportą neįgaliesiems integruotis į visuomenę; Eduardas Strašunskas kalbėjo apie neįgaliųjų sporto bendruomenę ir asmeninį kelią nuo tinklinio aikštelės iki neįgaliųjų sporto renginių organizavimo ir Lietuvos tinklinio rinktinės kapitono pareigų.

Moksleiviai noriai įsijungė į kūrybines dirbtuves.

Po pranešėjų pristatymų visus vaišinome picomis ir 5 komandoms, kurios buvo sudarytos iš 5 mokinių ir 2 neįgaliųjų, skyrėme kūrybinę užduotį. Reikėjo pasiūlyti, kaip pagerinti neįgaliųjų sąlygas Marijampolėje, taip pat sugalvoti naują neįgaliesiems ir sveikiesiems tinkančią sporto šaką Marijampolės parke. Komandos savo idėjas pris­tatė komisijai ir kitiems renginio dalyviams. Pasiūlytos tikrai įdomios idėjos: mobilioji programėlė „Čia“ – rodo turistines vietas, pritaikytas neįgaliesiems Marijampolėje, mobilioji programėlė esavanoris.lt skirta neįgaliesiems pranešti apie pagalbos poreikį ar kvietimą apsilankyti ir pabendrauti, o užsiregistravę savanoriai gali padėti; dar viena idėja – neįgaliųjų ir sveikųjų grožio ir SPA salonas; siūlyta visas mokyklas pritaikyti neįgaliesiems ir ugdyti mokinių toleranciją, o viena komanda sukūrė naują sporto šaką – spiningo kastingą: neįgalieji ir sveikieji su meškere turėtų nusviesti svarelį į taikinį.

Pokalbiai su negalią turinčiais žmonėmis sudomino marijampoliečius.

Visos idėjos komisijai labai patiko, daugelis jų surinko po vienodai komisijos balų. Vis dėlto kaip geriausia idėja buvo įvertinta mobilioji programėlė „Čia“, o Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubas „Siekis“ jau galvoja įgyvendinti spiningo kastingo idėją ir pakviesti šį žaidimą išbandyti idėjos autorius iš mokyklos.

Labai džiaugiamės tokiu socialiniu renginiu, kurio tikslas – švietėjiška veikla ir tolerancijos bei stereotipų naikinimo skatinimas.

Spalio mėnesį Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir bad­mintono asociacija pakvietė ir į dar vieną socialinį renginį „Pokalbių vakaras su neįgaliaisiais“. Šio renginio esmė – švietėjiška veikla, skirta marijampoliečiams susipažinti su neįgaliaisiais, jų gyvenimo istorijomis.

Kūrybinėse dirbtuvėse gimė nemažai gerų idėjų. 

6 neįgalieji pasitiko atsitiktinius Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekos lankytojus, kvietėme tiesiog nepažįstamus praeivius gatvėje užsukti į biblioteką ir prie arbatos ar kavos puodelio neformaliai pabend­rauti su negalią turinčiais žmonėmis. Marijampoliečiams tai patiko, jie džiaugėsi susipažinę su įdomiais žmonėmis, sužinoję jų gyvenimo istorijas, pomėgius, išgirdę, kaip turiningai jie leidžia laiką, su kokiomis problemomis susiduria ir pan.

Tikimės, kad tokie renginiai ugdys visuomenės toleranciją, naikins stereotipus ir tik kels šalies ir miestų draugiškumo bei bendruomeniškumo lygį.

Tomas KIVERIS
Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacija vadovas

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje