Dėl netaisomo lifto – kontrolierės pastaba

Tolerancijos horizontas
Nustatymai

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė nustatė, kad Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro administracija diskriminuoja judėjimo negalią turinčius pacientus ir pacientes. Dėl nesutaisomo lifto riboto judumo asmenims nėra galimybių patekti į centro Psichosocialinės reabilitacijos skyrių.

Skundą kontrolierei pateikusi pareiškėja teigė, kad jai buvo reikalinga dialektinės elgesio terapijos paslauga. Ši terapija buvo teikiama trečiame aukšte. Sugedus Vasaros g. 5 esančio statinių komplekso 7-ojo korpuso liftui pacientai (-ės) su judėjimo negalia neturi galimybių naudotis skyriaus specialistų paslaugomis.

Centro administracija aiškino, kad pastatas priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, todėl ji neturinti galimybių „daryti įtakos lifto veiklos atstatymui“.

Pagal Lietuvos įstatymus, už objektų prieinamumo užtikrinimą yra atsakingos savivaldybių institucijos, savininkai arba statinių naudotojai. Nors kontrolierės tyrimo pradžioje dėl lifto sutvarkymo centro darbuotojai į savivaldybę nebuvo kreipęsi, gegužę toks susitikimas įvyko. Jo metu savivaldybės ir Vilniaus miesto psichikos sveikatos cent­ro atstovai aptarė lifto atnaujinimo galimybes. Centro atstovai (-ės) taip pat teigė, kad planuoja statyti naują pastatą, prieinamą žmonėms su negalia.

„Deja, darbo praktikoje dažnai susiduriame su situacija, kai infrastruktūros prieinamumo užtikrinimas nėra laikomas prioritetu. Pamirštama pareiga paslaugas teikti visiems vienodomis sąlygomis. Šiuo atveju Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre žmogus su negalia negali gauti visų jai / jam reikalingų paslaugų. Sveikintina, kad savo teisių pažeidimus patyrę gyventojai su negalia kreipiasi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Labai viliuosi, kad ši situacija ir kitoms viešąsias (ir ne tik) paslaugas teikiančioms įstaigoms suveiks kaip priminimas“, – sako B. Sabatauskaitė.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ir „Bičiulystės“ inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje