Kampanijoje „Atrask galimybes“ – nefromaliai apie asmeninę pagalbą

Susitikimuose yra galimybė išbandyti, kaip jaučiasi negalią turintis žmogus.

Tolerancijos horizontas
Nustatymai

Klaipėdoje ir Šiauliuose vyko Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Atrask galimybes“ patirtiniai renginiai. Juose dalytasi patirtimi apie asmeninę pagalbą. 

Pradėdama susitikimus, renginio vedėja Žydrė Gedrimaitė pristatė kampaniją, pranešėjus, pakvietė visus įsiklausyti į kiek­vieną istoriją ir kartu išsklaidyti mitus apie asmeninę pagalbą, kuo mažiau kasdieniniame gyvenime vadovautis išanks­tinėmis nuostatomis.

Apie tai, kaip pasikeitė jos gyvenimas, kai prieš 8 metus patyrė stuburo traumą, pasodinusią ją į neįgaliojo vežimėlį, pasakojo humoristė, unikalių modelių agentūros įsteigėja, aktorė, verslininkė, stand-up žanro atstovė Aistė Krušinskaitė.

Vaida Butautaitė-Sankovskaja ir jos asmeninė asistentė Jūratė Mickienė dalijosi savo kasdieniniais džiaugsmais ir iššūkiais. Jos neslėpė, kad kiekviena kartu praleista diena dovanoja vis naujas patirtis tiek joms, tiek aplinkiniams.

Rūta Kupčinskaitė ir Tadas Bartaševičius ne tik dalijosi savo asmenine istorija, tačiau ir pakvietė susirinkusiuosius atlikti kelias praktines užduotis, kurios buvo skirtos suprasti, kaip svarbu bend­rauti teikiant pagalbą, kartais užduoti net nepatogius klausimus, tačiau ne nuspręsti už kitą žmogų.

Į renginius susirinko dalyviai iš skirtingų savivaldybių, jose asmeninės pagalbos organizavimo ir teikimo principai šiek tiek skiriasi, tai buvo gera proga vieniems iš kitų pasisemti patirties.

„Visada jaučiausi dirbanti savo širdžiai mielą darbą. O dabar dar kartą įsitikinau, koks jis svarbus, reikalingas ir prasmingas. Tikrai gera pajusti ir įsitikinti, kad esi savo vietoje“, – po Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykusio kampanijos „Atrask galimybes“ patirtinio renginio džiaugėsi viena iš jame dalyvavusių asmeninių asistenčių.

Rugsėjo 22 dieną patirtinis renginys „Atrask galimybes“ vyks Panevėžyje!

„Bičiulystės“ inf.

 

Šį straipsnį galite skaityti lengvai suprantama kalba.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje