Utenoje – pirma neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!“

Kupiškio rajono neįgaliųjų draugija į šventę atvežė įvairių rankdarbių.

Tolerancijos horizontas
Nustatymai

Utenoje vyko pirmoji šiais metais neįgaliųjų bendruomenės mugė-koncertas „Būkime kartu!“ Į renginį suvažiavo gausus būrys svečių – ansamblių, mugės dalyvių iš įvairių Lietuvos neįgaliųjų organizacijų ir įstaigų. Tai Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“, šiemet mininčios 25 veiklos metų sukaktį, organizuojamas renginys. Jo globėjas – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Šventės dalyvius įvairūs kolektyvai linksmino ne tik scenoje.

Praeitą vasarą trys tokie renginiai įvyko Marijampolėje, Ukmergėje ir Telšiuose, šiemet jie birželio 24 d. dar pakvies į Klaipėdos Teatro aikštę ir jos prieigas, o rugpjūčio 26 d. – į Jurbarko dvaro parką.

Šventė prasidėjo šv. Mišiomis su vertimu į gestų kalbą Utenos Dievo apvaizdos bažnyčioje, vėliau persikėlė į skverą prie Kultūros centro. Čia jau laukė didžiulė koncertinė estrada, spalvinga rankdarbių mugė, Utenos apskrities šaulių 9-osios rinktinės šauliai dalyviams ir svečiams virė gardžią košę.

Šventėje kalbinta Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė pasakojo, kaip gimė idėja rengti tokius mugių-koncertų ciklus Lietuvos regionuose. Anot jos, Lietuva – išsivaikštantis kraštas, ir, nors mūsų nedaug belikę, vis tiek skubame ne vieni kitus pažinti, o skirstytis pagal negalias, grožį, storumą ar plonumą. Tad norėjosi suburti visus ir parodyti, kad turime kuo džiaugtis ir didžiuotis. Taip pat ir neįgalieji – yra daugybė organizacijų bei įstaigų, visose žmonės kažką veikia ir turi ką parodyti, bet ne visada juos matome. Anksčiau visos Lietuvos neįgalieji galėdavo suvažiuoti tik kartą per metus į Sostinės dienose vykstančią šventę „Tau, Vilniau!“ Tačiau ne visi turėdavo galimybę ten atvykti. Tad buvo nuspręsta šventę perkelti arčiau žmonių – rengti įvairiuose Lietuvos miestuose, kad ir dalyviams būtų lengviau susirinkti, ir to miesto gyventojai galėtų ateiti pasidžiaugti.

Čia kartu grojo ir neįgalieji, ir negalios neturintieji – nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras su diksilendu „Sweetband“, dainavo Emilis Korickis ir koncerto vedėjas Jurgis Brūzga, džiugino profesionalus pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, iki pat vakaro vyko neįgaliųjų ansamblių, kapelų, šokėjų koncertas.

Pakruojo rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šiladis“ pasirengęs koncertui.

Tuo pat metu šventės svečius ir praeivius viliojo visą margumyną rankų darbo gaminių siūlanti mugė. Dalyvių ratas neapsiribojo Aukštaitija – čia sutikome ir tikrų žemaičių iš Raseinių, nors, žinoma, gausiausiai susirinko pačios Utenos ir aplinkinių rajonų neįgaliųjų įstaigos ir organizacijos. Visi atvežė parodyti ir parduoti tai, ką gamina gražiausiai: akį džiugino ir raštuoti mezginiai, nėriniai, ir išradingai pintos vazos, krepšiai, ir velti, iš karoliukų verti, odiniai papuošalai, medžio drožiniai, keramika, netgi siūti drabužiai. Stebino dirbinių kokybė (daugelis jų nenusileido įgudusių amatininkų gaminiams), ir kaina – kur kas mažesnė negu daugelyje mugių. Taip pat buvo galimybė čia pat mokytis, pavyzdžiui, verti karoliukų gėles, kartu susipažinti su šią pamokėlę vedusia neįgaliųjų bendruomene.

Kalbinti šventėje žmonės džiaugėsi galimybe dalyvauti, save parodyti ir į kitus pažiūrėti, atvykusieji iš toliau – ir susipažinti su dar vienu Lietuvos miestu. Tad belieka priminti, kad šią vasarą laukia dar dvi „Būkime kartu!“ šventės Klaipėdoje bei Jurbarke.

Vilma RAZMISLEVIČIENĖ
NRD ir Ievos Juodeikienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas
SRTRF puslapyje